ЯКА РОБОТА Є ПІДХОДЯЩОЮ

Кількість переглядів: 9403

Про що: 
Про критерії, які впливають на визначення роботи такою, що є підходящою для конкретної людини

Питання підбору підходящої роботи для безробітних регулюється Законом України «Про зайнятість населення» та Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 198.

Згідно з Законом «Про зайнятість населення» підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради.

По-перше, під час підбору роботи беруть до уваги місце проживання громадянина, оскільки без його згоди йому не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання. Однак, за згодою безробітного підбір підходящої роботи може здійснюватися також в інших регіонах. Крім цього, підходящою не може бути робота у разі, коли місце роботи розташоване за межами доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням органу місцевого самоврядування.

По-друге, на підбір підходящої роботи впливає стан здоров’я особи. Зокрема працівникам державної служби зайнятості забороняється пропонувати роботу, якщо умови праці не відповідають правилам і нормам, встановленим законодавством про працю та охорону праці, стану здоров’я особи, що підтверджено медичною довідкою.

По-третє, заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітний. Якщо середній розмір заробітної плати, що склався за минулий місяць у регіоні, нижчий, ніж заробітна плата особи за останнім місцем роботи, підходящою є робота з розміром заробітної плати не меншим, ніж середній розмір у регіоні.

У пропозиції підходящої роботи безробітному враховується розмір заробітної плати, яку він отримував за останнім місцем роботи, згідно з даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Підходящою для безробітного є робота з розміром заробітної плати не меншим, ніж розмір мінімальної заробітної плати, у разі, коли:

  • у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні дані про розмір заробітної плати за останнім місцем роботи;
  • безробітний бажає відновити трудову діяльність після тривалої (більш як 12 місяців) перерви;
  • пошук роботи здійснюється вперше.

Під час пропонування підходящої роботи враховуються такі критерії, як: тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.

 

Особливості підбору підходящої роботи для окремих категорій безробітних

Категорія безробітних

Підходяща робота

Безробітні, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу

Робота, яка потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці

Безробітні, у яких відсутні документи, що підтверджують трудову діяльність та/або освіту

Підбір підходящої роботи здійснюється за професіями, що не потребують спеціальних знань, умінь та навичок

Безробітні, які бажають відновити трудову діяльність після перерви тривалістю, що перевищує шість місяців

Робота за професією останнього місця роботи або робота з проходженням попередньої перепідготовки за новою професією (спеціальністю) за направленням державної служби зайнятості

Безробітні, які не працювали за попередньо здобутими професіями (спеціальностями) понад 12 місяців

Робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за здобутими раніше професіями (спеціальностями) може вважатися підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці

Безробітні, які змінили професію за направленням державної служби зайнятості

Робота за новою та за попередньою професією (спеціальністю)

Особи з інвалідністю

Підбір підходящої роботи для особи з інвалідністю здійснюється відповідно до його/її професійних знань і навичок, індивідуальної програми реабілітації та з урахувань побажань особи з інвалідністю щодо умов праці

Безробітні, які не мають професії, або такі, що працювали на роботах, які не потребують спеціальної підготовки, та перебувають на обліку в державній службі зайнятості, більш як шість місяців

Участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, тривалість яких перевищує один місяць

Безробітні, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більш як 12 місяців) перерви (крім громадян, яким до досягнення загальновстановленого пенсійного віку залишилося два і менше років)

Участь у громадських роботах, а також інших роботах тимчасового характеру, що відповідають їх освіті, професії (спеціальності), професійному досвіду, зокрема за спорідненими професіями, та тривають понад один місяць. При цьому, спорідненими вважаються професії, що відповідно до Національного класифікатора «Класифікатор професій» відносяться до однієї групи професій.

Безробітні, яким протягом шести місяців з дня реєстрації в державній службі зайнятості неможливо підібрати роботу за професією

Робота, що потребує зміни професії з урахуванням здібностей особи, стану здоров’я, професійного досвіду, доступних для неї видів навчання та потреби ринку праці

Якщо вас зацікавили окремі питання, пов’язані з темою Інструкції, чи інші питання, – ви завжди можете поставити їх юристам ТІ Україна, відвідавши розділ «Запитання юристу» на нашому сайті.

Посилання


  • Коментарі
Завантаження коментарів...