ЯК «ВИПЛИВТИ» ПІСЛЯ ПОТОПУ

Кількість переглядів: 1937

Про що: 
Затоплення квартири (стеля, стіни намокли, іноді вода капає чи ллється зверху) – досить поширена ситуація для жителів багатоповерхових будинків. Іноді доводиться випливати з того, що налилося зверху. Тому важливо знати, що робити в правовому полі після того, як вдасться припинити водну течію зверху.


Перш за все необхідно зафіксувати факт затоплення для того, щоб мати надійні докази. Сфотографуйте наслідок затоплення. Після цього для офіційного фіксування слід звернутися до ЖЕКу чи ОСББ для складання Акта про залиття квартири. Акт повинен обов’язково містити відомості про дату затоплення та складання акту, адресу квартири, причину затоплення, а також відомості про особу, яка склала акт. Додатком 4 до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій встановлено форму згаданого акта. Бажано залучити до складання акту сусідів в якості свідків.

Другий крок – спроба вирішити конфлікт із сусідами шляхом перемовин. Для цього слід приблизно оцінити розмір завданої шкоди. Можна замовити проведення експертизи. Експерт ще раз зафіксує факт затоплення, сформулює можливі причини затоплення, оцінить суму збитків. Експертиза буде платною і в разі судового розгляду справи висновки будуть мати силу висновку спеціаліста та письмового доказу. Але суд, скоріше за все, призначить судову експертизу для встановлення суми збитків.

У випадку ж, коли сусіди відмовляються відшкодувати шкоду, ви можете звернутися до суду (ст. 55 Конституції України). Відповідно до статей 22, 23, 386, 1166, 1167 Цивільного кодексу України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права (права власності), має право на їх відшкодування. Майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених ч. 2 ст. 1167 ЦК.

Згідно з ч. 2 ст. 1192 ЦК розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі.

Якщо вас зацікавили окремі питання, пов’язані з темою Інструкції, чи інші питання, – ви завжди можете поставити їх юристам ТІ Україна, відвідавши розділ «Запитання юристу» на нашому сайті.

Посилання


  • Коментарі
Завантаження коментарів...