ЯК ПЕРЕСЕЛЕНЦЮ СТАТИ ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ-ПІДПРИЄМЦЕМ?

Кількість переглядів: 966

Про що: 
З цієї інструкції ви дізнаєтесь, як вимушеному пересленцю зареєструватись як фізична особа-підприємець.


Вимушені переселенці з тимчасово окупованої території чи з теріторії, де відбувається збройний конфлікт, часто стикаються з великою потребою знаходження нових джерел прибутку. Одним з таких рішень може бути відкриття своєї справи та реєстрація себе як фізичної особи-підприємця. Але буває так, що внутрішні переселенці стикаються з перешкодами чи недостатньою обізнаністю на цьому шляху, подолати які допоможе ця інструкція.

Який алгоритм реєстрації?

Першим кроком повинно бути взяття себе на облік та отримання "довідки переселенця". Як отримувати таку довідку читайте в цій інструкції.

Наступним кроком має стати відвідання центру надання адміністративних послуг або державного реєстратора. Вам слід визначити сфери, якими ви будете займатись, та знайти їх у Класифікаторі видів економічної діяльності КВЕД - 2010 (не більше 10). Далі треба заповнити реєстраційну картку заформою 10 та подати її разом з ксерокопією паспорта, ксерокопією довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та  ксерокопією та ідентифікаційного коду державному реєстратору.

Слід наголосити, що вам не потрібно мати в паспорті штамп про реєстрацію вашої фактичної адреси, куди ви переселились, тому що відповідно до п.1 Наказу Мін'юсту України від 05.11.2014 № 1849/5: державна реєстрація фізичних осіб, які мають намір стати підприємцями, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції, за адресою тимчасового проживання(здійснюється) без вимоги наявності реєстрації місця проживання за місцем проведення реєстраційних дій.

Те ж саме положення закріплене у ст.4 Закону від 02.09.2014 № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»: "Для осіб, які зареєстровані та переселилися з території проведення антитерористичної операції в період її проведення, реєстрація фізичної особи - підприємця здійснюється державними реєстраторами за адресою тимчасового проживання без вимоги державних реєстраторів реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві наявності реєстрації про місця проживання за місцем проведення реєстраційних дій."

Проте, на практиці бувають випадки, коли державний реєстратор вимагає від вас окрему довідку від Державної міграційної служби про реєстрацію місця проживання . Така вимога є неправомірною, оскільки Державна міграційна служба проставляє відмітку про тимчасове місцепроживання в довідці про взяття на облік, яку внутрішньо переміщена особа отримала з управління соціального захисту.

Після перевірки наданих документів, за декілька днів вас зареєструють та нададуть виписку з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
  • Коментарі
Завантаження коментарів...