ЯК ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ?

Кількість переглядів: 475

Про що: 
З цієї інструкції ви дізнаєтесь як переселенцю отримати довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи.

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є документом який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи


Як отримати довідку переселенця?

Питання видачі такої довідки регулюються Законом України від 20.10.2014 № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (надалі – Закон) та Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», якою затверджений Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (надалі – Порядок)

Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли негативні наслідки збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, на момент виникнення згаданих обставин.  Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях)  Верховного Комісара ООН з прав людини, ОБСЄ, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.

Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа має звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання із заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 


Що повинна містити заява?

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • громадянство;
  • дату та місце народження;
  • стать;
  • відомості про малолітніх, неповнолітніх внутрішньо переміщених осіб, які прибули разом з заявником (у разі необхідності);
  • відомості про законних представників, які супроводжують малолітню дитину, недієздатних осіб або осіб, дієздатність яких обмежена, та осіб, зазначених в абзаці п’ятому пункту 2 Порядку;
  • відомості про зареєстроване та фактичне місце проживання;
  • адресу, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону;
  • обставини, що спричинили внутрішнє переміщення;
  • повідомлення особи про її непричетність до скоєння злочинів або співучасті у злочинах;
  • відомості про житлові, соціальні, медичні, освітні та інші потреби;
  • відомості про наявність інвалідності та потребу в технічних та інших засобах реабілітації;
  • відомості про місце навчання/виховання дитини (найменування закладу);
  • відомості про працевлаштування, освіту, спеціалізацію за професійною освітою, посаду, професію. 
  • згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".

Заява внутрішньо переміщеною особою подається і підписується заявником особисто, а в окремих випадках, - через законного представника

У разі подачі заяви законним представником додатково подаються:

  • документ, що посвідчує особу законного представника;
  • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).
  • у разі потреби - свідоцтво про народження дитини; 

Коли буде отримано довідку?

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи видається безоплатно в день подання заяви (крім визначених у Порядку випадків). Довідка підписується посадовою особою уповноваженого органу та скріплюється печаткою такого органу. 


Довідку отримує кожна дитина, в тому числі та, що прибула без супроводження батьків, законного представника, а також дитина, яка народилася у внутрішньо переміщеної особи.


За загальним правилом довідка діє безстроково. Винятками з цього правила є випадки передбачені статтею 12 Закону та абзацом шостим пункту шостого Порядку. 


У разі втрати або псування довідки уповноважений орган замість неї безоплатно видає дублікат на підставі заяви особи, якій видавалася довідка.


Переселенець, зобов’язаний повідомити про зміну місця проживання уповноваженому органу за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання.

З метою обліку внутрішньо переміщених осіб уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Мінсоцполітики.


Коли заявнику може бути відмовлено у видачі довідки?

Заявнику може бути відмовлено у видачі довідки у разі, коли:

1) відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення;

2) у державних органів наявні відомості про подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки;

3) заявник втратив документи, що посвідчують особу (до їх відновлення);

4) у документі заявника, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, та відсутні докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, визначені абзацом другим пункту 4 Порядку;

5) докази, надані заявником для підтвердження факту проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, зазначеними у статті 1 Закону, не підтверджують такого факту.

Особа має право звернутися із заявою повторно у разі виникнення негативних обставин, пов'язаних з наслідками тимчасової окупації чи збройного конфлікту, або якщо усунуті підстави для відмови у видачі довідки, чи оскаржити рішення про відмову у видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи до суду.

Якщо вас зацікавили окремі питання, пов’язані з темою Інструкції, чи інші питання, – ви завжди можете поставити їх юристам ТІ Україна, відвідавши розділ «Запитання юристу» на нашому сайті.

Посилання:

  • Коментарі
Завантаження коментарів...