ЯК ДІЗНАТИСЬ ЧИ БОРЕТЬСЯ ВЛАДА З КОРУПЦІЄЮ

Кількість переглядів: 1000

Про що: 

Діяльність органів влади стосовно протидії корупції повинна бути максимально прозорою, а інформація про таку діяльність максимально доступною. Ви можете дізнатись про компетенцію суб'єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції, звернувшись до таких органів. При цьому, слід мати на увазі, що Вам не може бути відмовлено в наданні доступу до такої інформації.

 

Крім того, органи влади та правоохоронні органи звітують про заходи, які вони вживають для запобіганню та протидії корупції. Такі звіти є публічно доступними.

 

Як запитувати?

Інформація про діяльність щодо запобігання та протидії корупції міститься у Звітах, які можна знайти на сайтах відповідних органів.

Звіт Мінінфраструктури.

Звіт виконавчого апарату Сумської обласної ради.

Якщо Ви не можете знайти необхідну вам інформацію у відкритих джерелах, необхідно звернутись із запитом про таку інформацію у письмовій формі безпосередньо до органу.

При цьому слід мати на увазі порядок здійснення права на доступ до інформації встановлений Законом України «Про доступ до публічної інформації».

 

Порядок здійснення та забезпечення права на доступ до інформації встановлений Законом

Ви маєте право запросити інформацію, незалежно від того, стосується ця інформація вас особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. У розпорядника є лише 3 винятки, які дозволяють не надавати інформацію: таємна інформація (наприклад, державна або банківська), конфіденційна інформація (наприклад, персональні дані особи) або службова інформація.

Відповідь на запит має бути надана не пізніше 5 робочих днів з дня отримання запиту, а якщо ж запит стосується інформації необхідної для захисту життя чи свободи особи, її мають надати не пізніше 48 годин.

Порядок оприлюднення інформації передбачає, що розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати не пізніше 5 днів з дня затвердження (якщо мова йде про проекти нормативно-правових актів – то не пізніше як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття):

а) інформацію про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси;

б) нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності;

в) перелік та умови отримання послуг, що надаються цими органами, форми і зразки документів, правила їх заповнення;

г) порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень розпорядників інформації, дій чи бездіяльності;

д) інформацію про систему обліку, види інформації, яку зберігає розпорядник;

е) перелік наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних;

є) інформацію про механізми чи процедури, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень розпорядника інформації;

ж) плани проведення та порядок денний своїх відкритих засідань;

з) розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи;

и) загальні правила роботи установи, правила внутрішнього трудового розпорядку;

і) звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію та інше.

 

Що робити із цією інформацією?

Вказана інформація дозволить Вам здійснювати громадський контроль, проаналізувати ефективність заходів, які здійснюють органи влади для запобігання та протидії корупції, побачити, наскільки виконується законодавство. Також така інформація буде корисною для моніторингових досліджень, дозволить виявити недоліки в роботі державних органів та сформувати пропозиції щодо вдосконалення їх діяльності.

 

Додаткова інформація:

Держава запустила єдиний інформаційний веб-ресурс звернень

громадян до органів державної влади та органів місцевого самоврядування «Державна система електронних звернень».

Ресурс «Доступ до правди», який дозволяє відправляти звернення про надання публічної інформації у електронній формі.

Якщо вас зацікавили окремі питання, пов’язані з темою Інструкції, чи інші питання, – ви завжди можете поставити їх юристам ТІ Україна, відвідавши розділ «Запитання юристу» на нашому сайті.


  • Коментарі
Завантаження коментарів...