ВЛАШТУВАННЯ УЧНЯ В «ЕЛІТНУ ШКОЛУ»

Кількість переглядів: 1396

Про що: 
З цієї інструкції Ви дізнаєтеся, якими особливостями відрізняється влаштування дитини до спеціалізованої школи.


Власне, головним відмінним фактором в даному випадку є наявність конкурсної основи, що означає, що ті, хто претендують на вступ до навчального закладу, мають скласти вступні випробування, на підставі чого їх зараховують або не зараховують до школи.

Згідно з Інструкцією про порядок конкурсного приймання дітей до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки від 19.06.2003 №389, для участі в конкурсі особа має подати особисту заяву на ім’я директора навчального закладу (якщо особа є неповнолітньою – заяву подають її батьки або особи, що їх замінюють), табель успішності учня (для дітей, що вступають до 2-го класу і вище) або свідоцтво про базову середню освіту.

За бажанням можна подати копії грамот, дипломів, інших документів, що можуть підтвердити знання та здібності учнів з певної спеціалізаціїабо дисципліни, засвідчують їх навчальні або творчі досягнення.

Вимоги шкіл подати характеристики з попереднього місця навчання, довідки з місця роботи батьків є недопустимими.

Співбесіда з дитиною, що вступає до 1-го класу передбачає розв’язання завдань, спрямованих на визначення здібностей дитини, рівня її знань та здатності засвоювати інформацію з дисциплін, що викладаються у даному навчальному закладі. Чисельність людей у педагогічній комісії в даному випадку не має перевищувати 3-х осіб; максимальна тривалість такої співбесіди – 30 хвилин. На співбесіді обов’язковою є присутність батьків дитини або осіб, що їх замінюють.

Якщо мова йде про вступ до спеціалізованої школи, гімназії, ліцею або колегіуму до 2-го класу та вище, то співбесіда тут виступає лише як один із видів проведення конкурсного завдання. Зокрема, крім співбесіди, можуть бути проведені такі письмові форми конкурсних випробувань як тестування, письмова робота, диктант тощо.

Важливо зазначити, що конкурсні завдання мають розроблятися викладачами визначеної школи на основі матеріалів, запропонованих психологами. Тобто, таким чином мають бути виключені випадки складання завдань, які значно перевищують рівень знань дитини або учня. Наприклад, при вступі дитини до 1-го класу, у неї не повинні перевіряти навички письма, читання та рахування, а також знання іноземної мови. 

За результатами конкурсних випробувань складається рейтинг, на підставі якого діти зараховуються до навчального закладу. Зарахування дітей проводиться протягом 5 днів з дня оголошення результатів випробувань.

Існують випадки, коли конкурсні вступні завдання навмисно ускладнюють, перетворюючи їх на ефективний інструмент вибивання грошей з батьків. Це, звичайно, є незаконним; про це потрібно повідомляти до районного відділу освіти. Якщо таке звернення не дає результату, треба скаржитися до Міністерства освіти і науки і вимагати перевірок і офіційних роз"яснень.

У разі успішно складеного завдання, до навчального закладу потрібно подати такі документи:

- копія свідоцтва про народження (паспорта);

- особова справа;

- медична картка (довідка) встановленого зразка.

На рішення конкурсної комісії учні, їх батьки або особи, що їх замінюють, протягом тижня можуть подати апеляцію до голови цієї комісії. Для розгляду апеляції створюється спеціальна комісія, чисельність та склад якої визначаються навчальним закладом за погодженням з відповідним управлінням освітою.

Також можлива повторна апеляція на рішення попередньої апеляційної комісії. Рішення, яке приймає апеляційна комісія, створена безпосередньо відповідним органом управління освітою, є остаточним.

У випадку, якщо діти/учні не пройшли за рейтингом до «елітної» школи, то:

- діти, які не пройшли конкурсу для зарахування до 1-го класу – вступають до іншого навчального закладу;

- учні, яких за результатами конкурсу не зараховано до навчального закладу, продовжують навчання у закладі, де вони навчалися до участі у конкурсі.
Посилання

  • Коментарі
Завантаження коментарів...