ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ПАРКУВАННЯ

Кількість переглядів: 2984

Про що: 
З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про те, хто несе відповідальність за несплату за паркування і хто має право притягати до відповідальності за таке порушення.

Законодавство України передбачає адміністративну відповідальність за несплату за паркування авто на платних майданчиках (ст. 152-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).


Яка відповідальність власників авто?

Якщо водій припаркувався на платному майданчику, який обладнаний паркувальними автоматами або автоматичними в’їзними та виїзними терміналами, і не сплатив за стоянку, - штраф від 136 грн. до 204 грн.

Якщо водій припаркувався на місцях, призначених для безоплатного паркування і не має такого права ( наприклад, місця для інвалідів), -  штраф від 255 грн. до 306 грн.

Сплата за паркування здійснюється у двох формах (п.29 Правил паркування транспортних засобів):

у безготівковій формі - шляхом придбання паркувального талона або за допомогою послуги "мобільне паркування";

готівкою або з використанням платіжної картки - через паркувальний автомат чи автоматичний в'їзний та виїзний термінали.

У випадку незабезпечення належного функціонування засобів сплати за паркування (паркомати, термінали) – сплата вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування не здійснюється.

Це означає, що Ви маєте право не сплачувати за паркування (особливо готівкою), якщо відсутній паркомат.


Зверніть увагу, що з 27 вересня 2018 року наберуть чинності зміни до законодавства, яким встановлюється відповідальність за порушення правил про паркування. Такі зміни пов’язані з вступом в силу Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”. Згаданий закон, зокрема, передбачає, що штраф за порушення правил паркування встановлюється у 20-кратному розмірі вартості однієї години користування тим платним майданчиком, на якому відбулося порушення.


Хто притягає до відповідальності?

Протокол про адміністративне правопорушення мають право складати посадові особи, уповноважені виконавчими комітетами міських, сільських, селищних рад.

Майте на увазі, що відсутність оплати повинна бути засвідчена чи за допомогою фотозйомки (відсутність платіжного документа на лобовому склі транспортного засобу)  чи за даними бази даних, у випадку попередньої оплати паркування через мобільний зв'язок.

Розглядають справи та притягають до адміністративної відповідальності адміністративні комісії при виконавчих органах міських, сільських, селищних рад.

Яка відповідальність власників паркувальних майданчиків?

Якщо власники парковок (їх посадові особи) порушують вимоги щодо розміщення та функціонування майданчиків для паркування, які визначені правилами паркування, – штраф від 340 грн. до 510грн.  (ст. 152-1 КпАП).

Якщо власники парковок (їх посадові особи) не обладнали паркувальні майданчики паркувальними автоматами, автоматичними в'їзними та виїзними терміналами або іншими засобами контролю за оплатою послуг паркування – штраф від 510 грн. до 680 грн.


Якщо вас зацікавили окремі питання, пов’язані з темою Інструкції, чи інші питання, – ви завжди можете поставити їх юристам ТІ Україна, відвідавши розділ «Запитання юристу» на нашому сайті.
Посилання


  • Коментарі
Завантаження коментарів...