ПЕРЕОБЛАДНАННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ БЕЗ ПРОБЛЕМ

Кількість переглядів: 17749

Про що: 
У цій інструкції роз’яснюється процедура переобладнання транспортних засобів, яка є досить тривалою і відбувається в декілька етапів. Кожний етап передбачає отримання того чи іншого документу.

Отже, перший етап –

I. Огляд транспортного засобу

Першочергово власник або його представник надає транспортний засіб (ТЗ) для проведення огляду територіальним органом з надання сервісних послуг МВС (за місцем реєстрації ТЗ). За результатами такого огляду власник або його представник отримує відповідний акт. Цей етап необхідний для того, щоб зафіксувати та задокументувати вигляд транспортного засобу та його технічні характеристики до початку переобладнання.

II. Погодження уповноваженою організацією

З метою переобладнання ТЗ законодавство вимагає отримати попереднє погодження у спеціально уповноваженої організації. До спеціально уповноважених організацій належить: державне підприємство "ДержавтотрансНДІпроект", Головний сервісний центр МВС. Власник або його представник зобов’язаний подати до спеціально уповноваженої організації такі документи:

  • заяву про погодження переобладнання ТЗ, в якій зазначаються відомості про ТЗ, вид переобладнання, а також технічна та інша інформація, необхідна для проведення переобладнання;
  • копію свідоцтва про реєстрацію ТЗ;
  • копію акта проведення огляду ТЗ, оформленого територіальним органом з надання сервісних послуг МВС.

У строк, що не може перевищувати десяти робочих днів, спеціально уповноважена організація розглядає заяву про погодження і видає документ про погодження або ж надає обґрунтовану відмову в погодженні переобладнання ТЗ. Документ про погодження, окрім відомостей про ТЗ і його власника, має містити інформацію про вид та умови (вимоги) переобладнання ТЗ, які є обов’язковими для власника ТЗ. Ці дані також вносяться до Єдиного державного реєстру МВС.

III. Переобладнання транспортного засобу

У власника ТЗ є два варіанти, яким чином законно здійснити переобладнання транспортного засобу. Перший варіант – зробити це в індивідуальному порядку, однак за умови дотримання вимог, зазначених у документі про погодження. Другий варіант – це звернутися до суб'єкта господарювання, який має нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання, узгоджену з МВС та Мінінфраструктури, і свідоцтво про погодження конструкції ТЗ щодо забезпечення безпеки дорожнього руху (у разі переобладнання п'яти і більше транспортних засобів протягом року).

IV. Оцінка відповідності

Після переобладнання транспортного засобу необхідно пройти оцінку відповідності. Для цього власник або його представник мають звернутися із заявою про проведення оцінювання до організації з оцінки відповідності. До організацій з оцінки відповідності належать: випробувальна лабораторія (центр), що має атестат акредитації відповідної галузі; орган з оцінки відповідності, визнаний та призначений в установленому порядку для проведення процедури сертифікації транспортних засобів; підприємство, що має сертифікат відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО з установлення відповідності конструкції транспортного засобу, що переобладнаний, умовам (вимогам), викладеним у документі про  погодження.

Організація з оцінки відповідності перевіряє ТЗ, що переобладнаний, на відповідність правилам, нормативам і стандартам України та умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження. Максимальний строк проведення оцінювання становить один місяць. За наявності позитивного висновку власник ТЗ отримує сертифікат відповідності або акт технічної експертизи.

V. Перереєстрація транспортного засобу

ТЗ, що переобладнаний, підлягає перереєстрації територіальним органом з надання сервісних послуг МВС. Власник або уповноважена особа можуть звернутися із заявою про перереєстрацію ТЗ незалежно від місця реєстрації (проживання) власника.

Дотримання процедури перереєстрації ТЗ є обов’язковим. Її порушення тягне за собою адміністративну відповідальність. Наприклад, керування ТЗ, переобладнаними з порушенням відповідних правил, нормативів і стандартів, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Окрім цього, керування ТЗ, не перереєстрованими у встановленому порядку, карається штрафом в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При повторному вчиненні цього правопорушення протягом року можливим заходом відповідальності є накладення штрафу в розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням ТЗ чи без такого.

Якщо вас зацікавили окремі питання, пов’язані з темою Інструкції, чи інші питання, – ви завжди можете поставити їх юристам ТІ Україна, відвідавши розділ «Запитання юристу» на нашому сайті.
Посилання

  • Коментарі
Завантаження коментарів...