ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА БУДІВНИЦТВО

Кількість переглядів: 13632

Про що: 
З цієї інструкції Ви дізнаєтеся, як отримати дозвіл на будівництво об'єктів нерухомості, і при цьому не загубитися в лабіринтах бюрократії.


Для початку, особа, яка має намір забудувати земельну ділянку, якою вона володіє, має подати заяву до уповноваженого органу сільської, селищної або міської ради. Такими органами є Держархбудінспекція (щодо об’єктів, проект будівництва яких затверджується Кабінетом Міністрів України) та територіальні органи Держархбудінспекції (щодо об’єктів, розташованих на території певної адміністративно-територіальної одиниці). Відповідний орган повинен розглянути заяву протягом 7 днів з дня її реєстрації. Розгляд заяви передбачає її перевірку на відповідність архітектурним та інженерним умовам (загалом, тут маються на увазі технічні умови, - водо-, тепло-, енерго- і газопостачання, каналізація, зовнішнє освітлення, пожежна та техногенна безпека тощо).

У випадку, якщо особа воліє розпочати будівельні роботи на чужій земельній ділянці, вона може звернутися до власника. В результаті виникає право користування земельною ділянкою(суперфіцій), яке юридично оформлюється у вигляді договору (також воно може виникнути на підставі заповіту).

Крім заяви, до уповноваженого органу, згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт», має бути поданий пакет документів, який повинен включати в себе такі довідки:

- копії документів, що засвідчують особу (паспорт, ідентифікаційний код);

- проектна документація на будівництво (проект майбутнього будинку та планування розміщення інших споруд на ділянці; у випадках, коли площа будинку, який планується побудувати, перевищуватиме 400 кв. м., крім проектної документації потрібно отримати архітектурно-планувальне завдання на підставі дозвільних довідок, виданих санітарною, екологічною та пожежною службою);

- для проведення будівельних робіт у сільській місцевості, потрібно отримати дозвіл сусідів на будівництво;

- копія документу, що засвідчує право власності особи на земельну ділянку, або письмова згода власника на проведення будівельних робіт;

- копія документів про призначення осіб-виконавців будівельних робіт, а також осіб, які здійснюють авторський та технічний нагляд;

- копії кваліфікаційних сертифікатів, що засвідчують право та здатність цих осіб до виконання відповідних будівельних робіт.

На підставі заяви та пакету документів, зазначених вище, уповноважений орган на безоплатній основі протягом десяти робочих днів із дня надходження цих документів, видає будівельний паспорт.

Будівельний паспорт – документ, який за допомогою графічних та текстових засобів визначає комплекс вимог до розміщення і будівництва житлового будинку, дачного будинку, господарських споруд, розміщених на земельній ділянці.

Підставами на відмову у наданні дозволу на будівництво є:

- неподання необхідних для прийняття рішення документів;

- невідповідність наданих документів вимогам законодавства;

- випадок, коли документи містять недостовірні дані та неточності.

У разі коли органом державного архітектурно-будівельного контролю протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви не видано дозвіл або відмову в його видачі, замовник звертається до Держархбудінспекції для вжиття протягом десяти робочих днів заходів, пов’язаних з видачею зазначеного дозволу або відмовою в його видачі.

Якщо протягом зазначеного строку не буде видано дозвіл або відмову в його видачі, право на виконання будівельних робіт виникає на десятий робочий день з дня реєстрації письмового звернення, надісланого рекомендованим листом до Держархбудінспекції, а дозвіл вважається виданим.

У результаті надання органом Держархбудінспекції дозволу на проведення будівельних робіт формується реєстраційна справа; термін її дії, як і термін дії дозволу на будівництво, дорівнює строку будівництва об’єкту та 10 рокам після прийняття об’єкту в експлуатацію.

Особа, що замовила проведення будівельних робіт, повинна у семиденний строк повідомити інспекційну службу про початок робіт.

Важливо зазначити, що інформація про надання дозволу на будівництво об’єкта, основні характеристики об’єкта (зображення, технічні показники, найменування), а також відомості про осіб, які так чи інакше пов’язані із спорудженням будівлі (замовник, підрядник, архітектор) має бути розміщена на стенді завдовжки не менш як 1,5 метра і завширшки не менш як 1 метр, який встановлюється на будівельному майданчику у доступному для огляду місці.
Посилання

  • Коментарі
Завантаження коментарів...