КОЛИ ТРЕБА ОФОРМЛЮВАТИ ПЕРЕПЛАНУВАННЯ КВАРТИРИ

Кількість переглядів: 189

Про що: 
Час від часу всі ми стикаємося з необхідністю проведення ремонтних робіт у своєму жилому приміщенні. У цій інструкції роз’яснюється порядок отримання дозволу на проведення ремонтних робіт і коли такий дозвіл не потрібен.

Що відноситься до «перепланування»?

Визначення поняття «перепланування» дається у Правилах утримання жилих будинків та прибудинкових територій затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства № 76 від 17.05.2005 р. (далі – Правила). Правилами визначено, що до елементів перепланування жилих приміщень належать:

  • перенесення і розбирання перегородок;
  • перенесення і влаштування дверних прорізів;
  • улаштування і переустаткування тамбурів;
  • прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.

Варто зауважити, що згідно зі статтями 100 та 152 Житлового кодексу України виконання власниками або наймачами робіт з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення приватного житлового фонду, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребує отримання документів, які дозволяють їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об’єкта в експлуатацію також не потрібне. 

Проте, якщо внаслідок таких змін, здійснюваних наймачем в орендованому приміщенні, що входить до складу державного чи громадського житлового фонду, збільшилася чи зменшилася площа або змінилася кількість чи склад приміщень, їх здійснення допускається лише за письмової згоди наймодавця, якщо  інше  не передбачено договором найму.

Куди звертатися?

Пунктом 1.4.5 Правил встановлено, що для одержання дозволу на перепланування жилих будинків, жилих і нежилих приміщень у жилих будинках їх власник або уповноважена ним особа, наймач (орендар) приміщення за згодою його власника подають до органу місцевого самоврядування заяву про надання дозволу на перепланування. Безпосередньо заяву необхідно направляти до органу з питань містобудування та архітектури відповідної міської ради.


Які документи необхідні?

Для отримання дозволу на перепланування необхідно подати заяву, складену у довільній формі на ім’я міського голови. Проте у разі необхідності можуть також подаватися наступні документи:

  • копія свідоцтва на право власності або договору найму (оренди) приміщення;
  • копія поверхових планів, завірених в установленому порядку;
  • проект перепланування  жилих  будинків, жилих   і   нежилих  у  жилих  будинках  приміщень,  погоджений  в установленому порядку;
  • згода власників, співвласників (наймачів) або уповноважених ними осіб на перепланування приміщень, що перебувають у їх спільній власності.

«Ціна питання»

Законодавством України не встановлено жодних обов’язкових платежів для отримання дозволу на перепланування квартири. Єдине, за що доведеться платити, це розробка проекту перепланування. Вартість цих послуг залежить від суб’єкта, в якого ви їх будете замовляти.


Якщо вас зацікавили окремі питання, пов’язані з темою Інструкції, чи інші питання, – ви завжди можете поставити їх юристам ТІ Україна, відвідавши розділ «Запитання юристу» на нашому сайті.




Посилання

  • Коментарі
Завантаження коментарів...