ХТО МАЄ ПІЛЬГИ НА ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК?

Кількість переглядів: 1229

Про що: 
З цієї інструкції Ви дізнаєтесь, які пільги на отримання земельної ділянки передбачені законодавством та для яких категорії громадян.

 

1. Першочергове право на відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва передбачено для (п. 14 ст. 12, п. 18 ст. 13 та п. 15 ст. 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»):

  • учасників бойових дій та осіб, прирівняним до них;
  • інвалідів війни;
  • сімей загиблих військовослужбовців.

2. Право   на   одержання   земельної   ділянки для будівництва жилого будинку в населених пунктах, обраних ними для проживання,  мають (ч. 6 ст.12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»):

  • військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі не менше 17 років та потребують поліпшення житлових умов;
  • батьки   та   члени   сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби; 
  • звільнені з військової служби особи, які стали інвалідами під час проходження військової служби.

3. Першочергове право на відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва передбачено для ветеранів праці (п.7.ст.7 Закону України  «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»).

 

4. Інвалідам із захворюваннями опорно-рухового апарату передбачено виділення земельних ділянок для будівництва гаражів поблизу місця їх проживання у випадку наявності автомобіля з ручним керуванням (абз. 5 ст. 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»).

 

5. Молодим сім'ям (до 35 років) встановлені квоти для виділення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва (абз.2 ст.10  Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні»).

 

6. Молодіжні громадські організації та фонди для  здійснення їх статутної діяльності мають право отримувати безоплатно у користування земельні ділянки (ст. 15 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні»).

 

Довідково

Якщо Вас зацікавили окремі питання, пов’язані з темою Інструкції, чи інші питання, – Ви завжди можете поставити їх юристам ТІ Україна, відвідавши розділ «Запитання юристу» на нашому сайті.

  • Коментарі
Завантаження коментарів...