ІНСТРУКЦІЇ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ

Корупція в суді грабує. Корупція в школі розбещує. Корупція в лікарні вбиває. Люди краще розуміють, що хабарництво руйнує країну, коли чують про «золотий батон» чи дорогі маєтки чиновників. Але чи всі згадують про вбивчу силу корупції, купуючи довідку у лікарні або пропонуючи гроші дорожному інспектору?

Корупція – це хвороба суспільства. Але ця недуга виліковна, адже боротьба з корупцією можлива. Щоб перемогти, ми повинні почати з себе. Чесність має стати правилом для кожного. А з чужою недоброчесністю ми можемо боротися юридичними методами. Правових методів на сьогодні існує багато, сучасне законодавство дозволяє кожному громадянину стати активним антикорупціонером. Ми пропонуємо інструменти найпершої протидії.

 

ВЛАШТУВАННЯ ДИТИНИ У ДИТЯЧИЙ САДОК: ТРУДНОЩІ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ

Про що?  З цієї інструкції ви дізнаєтеся про процедуру влаштування дитини в дитячий садок. А саме, з чого батькам слід починати, щоб їх дитина була зарахована у дитячий садок, яких труднощів їм варто очікувати та як їх подолати. Крім того, в інструкції розкривається тема благодійних внесків в дитячих садках, - практики, яка є однією із найбільш болючих для батьків.  Доступна дошкільна освіта?  Як вбачається з статті 2 Закону України «Про дошкільну освіту» забезпечення пр...

ЩО ТАКЕ КОНСТИТУЦІЙНА СКАРГА?

Про що:  У цій інструкції Ви дізнаєтесь про порядок та умови подання конституційної скарги до Конституційного Суду України. Порядок та умови звернення до Конституційного Суду України (КСУ) визначені у Законі України «Про Конституційний Суд України». Перш за все, слід зазначити, що звернутись до КСУ можна у трьох формах: конституційного звернення, конституційного подання, конституційної скарги.  Про конституційне подання Ви можете дізнат...

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОРУПЦІЮ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

У цій інструкції Ви дізнаєтесь про відповідальність за корупцію юридичних осіб.

ОСКАРЖЕННЯ ДО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ

Якщо вже вичерпані всі можливі методи оскарження (до керівника органу, в якого ви запитували інформацію, або вищого щодо нього органу чи до прокуратури), Ви маєте право оскаржити порушене право про доступ до публічної інформації до суду.

НОВА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОРУПЦІЮ

4 червня 2014 року набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, які суттєво змінили та посилили види покарання за корупцію.

ЩО ТАКЕ КОНСТИТУЦІЙНЕ ПОДАННЯ

У цій інструкції Ви дізнаєтесь про порядок підготовки та необхідні умови для конституційного подання до Конституційного Суду України.

ЩО ТАКЕ КОНСТИТУЦІЙНЕ ЗВЕРНЕННЯ?

У цій інструкції Ви дізнаєтесь про порядок та умови подання конституційного звернення до Конституційного Суду України.

СКАРГА НА СУДДЮ: ВІД ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДО ЗВІЛЬНЕННЯ

Ви дізнаєтеся, на які дії судді і куди можна поскаржитися, як це зробити, до якої відповідальності можуть притягнути суддю.

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОРУПЦІЮ

За корупцію в Україні передбачена дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ З ЦИВІЛЬНИМ ПОЗОВОМ

Ваші права чи інтереси порушені фізичною чи юридичною особою? Звернення до органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування не допомогли вирішити вашу проблему? Треба звертатися до суду. Як це зробити?

ХТО МАЄ ПІЛЬГИ НА ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК?

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь, які пільги і які категорії громадян мають пільги на отримання земельної ділянки.

ЯК ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ?

З цієї інструкції ви дізнаєтесь як переселенцю отримати довідку про взяття на облік як внутрішньо перемещеної особу задля, в тому числі, отримання соціальної допомоги.

ЯКУ ПЕНСІЮ ВИ МОЖЕТЕ ОТРИМАТИ

Які існують види пенсій, що виплачує держава в особі Пенсійного фонду. Кому вони призначаються, в якому розмірі, чи можливо отримувати одночасно декілька видів пенсій згідно з Законами України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення».

ЯКА РОБОТА Є ПІДХОДЯЩОЮ

Про критерії, які впливають на визначення роботи такою, що є підходящою для конкретної людини

НОВИЙ ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ТА ВИДАЧІ ДОВІДКИ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ

4 березня 2015 року набули чинності зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, які суттєво змінили порядок оформлення та видачі довідки переселенця внутрішньо переміщеній особі.

ПРОЗОРІСТЬ ВЛАСНОСТІ: ЯК ЗНАЙТИ МАЙНО БУДЬ-ЯКОЇ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ

Про пошук майна людини за допомогою відкритих реєстрів власності

ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ: ВТРАТА, ОТРИМАННЯ, ОБМІН, ВКЛЕЮВАННЯ ФОТО

Як обміняти пошкоджений паспорт або отримати новий – замість втраченого. Скільки це коштує і які документи потрібні. Чи потрібно платити за вклеювання фото до паспорту в 25 і 45 років?

НАРОДИВ ДИТИНУ – ЗАРЕЄСТРУЙ!

З Інструкції ви можете дізнатися про вимоги, що встановлені законом для отримання свідоцтва про народження дитини, про відповідальність за порушення строків реєстрації дитини та вартість цієї процедури

МИСТЕЦТВО РОЗЛУЧАТИСЯ

Ви дізнаєтеся про вимоги, встановлені законом для розірвання шлюбу, вартість цієї юридичної дії і особливості різних ситуацій

ЯК ОДРУЖИТИСЯ ЗА 85 КОПІЙОК

Дізнаєтесь про процедуру і вартість реєстрації шлюбу в Україні