ІНСТРУКЦІЇ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ

Корупція в суді грабує. Корупція в школі розбещує. Корупція в лікарні вбиває. Люди краще розуміють, що хабарництво руйнує країну, коли чують про «золотий батон» чи дорогі маєтки чиновників. Але чи всі згадують про вбивчу силу корупції, купуючи довідку у лікарні або пропонуючи гроші дорожному інспектору?

Корупція – це хвороба суспільства. Але ця недуга виліковна, адже боротьба з корупцією можлива. Щоб перемогти, ми повинні почати з себе. Чесність має стати правилом для кожного. А з чужою недоброчесністю ми можемо боротися юридичними методами. Правових методів на сьогодні існує багато, сучасне законодавство дозволяє кожному громадянину стати активним антикорупціонером. Ми пропонуємо інструменти найпершої протидії.

 

ОТРИМАННЯ ДОВІДКИ З БТІ

Довідка з БТІ – документ, який необхідний для здійснення певних дій з нерухомістю. Яких саме і як отримати цю довідку?

КОЛИ ТРЕБА ОФОРМЛЮВАТИ ПЕРЕПЛАНУВАННЯ КВАРТИРИ

Час від часу всі ми стикаємося з необхідністю проведення певних ремонтних робіт у своєму жилому приміщенні. Розберемось: ремонт буде включати перепланування, який порядок отримання дозволу на його проведення і коли такий дозвіл не потрібен.

ЯК «ВИПЛИВТИ» ПІСЛЯ ПОТОПУ

Затоплення квартири (стеля, стіни намокли, іноді вода капає чи ллється зверху) – досить поширена ситуація для жителів багатоповерхових будинків. Іноді доводиться випливати з того, що налилося зверху. Тому важливо знати, що робити в правовому полі після того, як вдасться припинити водну течію зверху.

ОРЕНДА ЖИТЛА: З ВИКУПОМ ЧИ БЕЗ?

Власного житла немає, треба винаймати. Як оформити договір найму житла? Яку саме форму вибрати? Як потім припинити договір? Відповіді на ці та інші питання, а також корисні поради - нижче

ЯК РЕАЛІЗУВАТИ СВОЄ ПРАВО НА БЕЗОПЛАТНЕ ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ?

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про всі етапи безоплатного отримання земельної ділянки. А таких ділянок можна отримати мінімум п’ять! Куди скаржитися, якщо вам відмовляють?

ЯК ОТРИМАТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВІЛЬНУ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ?

З цієї інструкції Ви можете дізнатись про шляхи отримання інформації про земельні ділянки. Зокрема, для подальшої приватизації. І як оскаржувати відмову чи відписку.

ЯК ДІЗНАТИСЬ ЧИ БОРЕТЬСЯ ВЛАДА З КОРУПЦІЄЮ

Діяльність органів влади стосовно протидії корупції повинна бути максимально прозорою та інформація про це – максимально доступною. Ви можете дізнатись про компетенцію суб'єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання і протидії, звернувшись відповідно до таких органів. Знайте, що Вам не може бути відмовлено в наданні доступу до такої інформації.

ЯК ПРОВОДИТИ ГРОМАДСЬКУ АНТИКОРУПЦІЙНУ ЕКСПЕРТИЗУ

Громадська антикорупційна експертиза – чи не єдиний дієвий метод контролю за нормативно-правовими актами, які можуть містити вигідні для посадовців прогалини та положення, що сприяють корупційним правопорушенням.

ЯК ОСКАРЖИТИ ПОРУШЕННЯ ПРАВА ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ КЕРІВНИКУ ОРГАНУ, В ЯКОГО ЗАПИТУВАЛИ ІНФОРМАЦІЮ

Якщо Ви вважаєте, що органи виконавчої влади порушили Ваші права, тоді Ви маєте право для початку надіслати скаргу на дії органу (керівника органу) або посадової особи на ім’я керівника вищого органу виконавчої влади.

ЯК ДОНЕСТИ ДО ВЛАДИ СВОЇ ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

Громадські активісти можуть надавати свої пропозиції щодо законодавчого врегулювання питань у різних сферах діяльності (надання адміністративних послуг, земельні відносини, державні закупівлі тощо). Як це зробити?

ЯК ОСКАРЖИТИ ПОРУШЕННЯ ПРАВА ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ УПОВНОВАЖЕНОМУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

Дізнайтеся, чому інститут оскарження порушеного права на доступ до публічної інформації до омбудсмана є корисним замінником звернення до суду.

ТРИ МІСЯЦІ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Громадяни можуть звернутися до органів державної влади та місцевого самоврядування з електронними петиціями. Як це зробити?

МАСОВА АКЦІЯ НА ВУЛИЦІ: ЯК НЕ ПОРУШИТИ ЗАКОН

Про те, як організувати масовий захід, які потрібно подати документи і куди?

ЯК БОРОТИСЯ З КОРУПЦІЄЮ

Приєднатися до світової антикорупційної мережі або стати громадським антикорупціонером можна просто зараз. Якщо Ви завзята та наполеглива людина, якщо Ви дійсно хочете якісних змін в Україні - Ваш досвід та таланти можуть стати корисними для швидких змін в Україні у бік доброчесності.

ЯК, КОЛИ І КОМУ ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

З цієї Інструкції ви дізнаєтесь: в яких випадках слід повідомити про відомі факти корупційних діянь, до яких органів і організацій це можна робити і яким чином.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВА НА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

В даній інструкції ви знайдете відповіді на питання, за що відповідає держслужбовець при наданні публічної інформації.

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОРУПЦІЮ

У цій інструкції Ви дізнаєтесь про види корупційних правопорушень, за які посадовець притягається до адміністративної відповідальності.

ХТО ТАКА «СЛУЖБОВА ОСОБА»

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про поняття "службова особа", хто нею може бути, а хто нею не є.

ЯК ЗНАЙТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО КОРУПЦІОНЕРІВ?

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь де можна знайти інформацію про корупціонерів, за що їх притягнуто до відповідальності та про порядок отримання такої інформації.

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ, КОЛИ ПРАВООХОРОНЕЦЬ ПРИМУШУЄ ПІДПИСАТИ ПРОТОКОЛ

З цієї інструкції ви дізнаєтесь про свої права та про те, як протидіяти спробам правоохоронців примусити підписати вас протокол.