ІНСТРУКЦІЇ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ

Корупція в суді грабує. Корупція в школі розбещує. Корупція в лікарні вбиває. Люди краще розуміють, що хабарництво руйнує країну, коли чують про «золотий батон» чи дорогі маєтки чиновників. Але чи всі згадують про вбивчу силу корупції, купуючи довідку у лікарні або пропонуючи гроші дорожному інспектору?

Корупція – це хвороба суспільства. Але ця недуга виліковна, адже боротьба з корупцією можлива. Щоб перемогти, ми повинні почати з себе. Чесність має стати правилом для кожного. А з чужою недоброчесністю ми можемо боротися юридичними методами. Правових методів на сьогодні існує багато, сучасне законодавство дозволяє кожному громадянину стати активним антикорупціонером. Ми пропонуємо інструменти найпершої протидії.

 

ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА БУДІВНИЦТВО

З цієї інструкції Ви дізнаєтеся, як отримати дозвіл на будівництво об'єктів нерухомості, і при цьому не загубитися в лабіринтах бюрократії.

ЯК ПОСКАРЖИТИСЯ НА ПРОКУРОРА

Ви дізнаєтеся, на які дії прокурора і куди можна поскаржитися, а також до якої відповідальності можуть притягнути прокурора.

КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ: ДЕ ВІН Є І ЩО З НИМ РОБИТИ

В яких сферах найчастіше може виникнути конфлікт інтересів? Яка передбачена відповідальність за прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів? Родичі працюють на одному підприємстві чи в раді. Чи не порушують вони закон? І як треба діяти в цих та інших спірних ситуаціях?

ПЕРЕВІРКИ ПРОДУКЦІЇ ПІД ЧАС ЗДІЙСНЕННЯ РИНКОВОГО НАГЛЯДУ

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про порядок здійснення ринкового нагляду і контролю продукції Держспоживінспекцією та іншими державними органами. Ситуація: Надмірні перевірки підприємств змушують керівників цих підприємств погоджуватись на хабар посадовій особі контролюючого органу для нормальної роботи підприємства. Ситуація передбачає, що підприємство не порушує закон та не повинно викликати особливу увагу у контролюючих органів.

ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ КОНТРОЛЬНА ЗАКУПІВЛЯ ДЕРЖСПОЖИВІНСПЕКЦІЄЮ?

З цієї інструкції ви дізнаєтесь про те, яким чином Держспоживінспекція здійснює перевірку встановлення відповідності отриманої продавцем (виконавцем) плати за реалізований споживачеві товар (замовлену, надану послугу) справжній його вартості шляхом негласної контрольної закупівлі. Ситуація: Надмірні перевірки підприємств змушують керівників цих підприємств погоджуватись на хабар посадовій особі контролюючого органу для нормальної роботи підприємства. Ситуація передбачає, що підприємство не порушує закон та не повин...

ПЕРЕВІРКИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЕРЖГІРПРОМНАГЛЯДОМ

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про порядок проведення перевірки органами Держгірпромнагляду. Ситуація: Надмірні перевірки підприємств змушують керівників цих підприємств погоджуватись на хабар посадовій особі контролюючого органу для нормальної роботи підприємства. Ситуація передбачає, що підприємство не порушує закон та не повинно викликати особливу увагу у контролюючих органів.

ЯК ПЕРЕСЕЛЕНЦЮ СТАТИ ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ-ПІДПРИЄМЦЕМ?

З цієї інструкції ви дізнаєтесь, як вимушеному пересленцю зареєструватись як фізична особа-підприємець.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВИКОРИСТАННЯ НЕЛЕГАЛЬНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Коли перевірка програмного забезпечення на підприємствах встановлює факт використання нелегального програмного забезпечення, настають невідворотні наслідки. З цієї інструкції ви дізнаєтесь про відповідальність, встановлену за таке використання.

ПЕРЕВІРКИ ДЕРЖКОМСТАТУ

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про порядок проведення перевірки органами Держкомстату. Ситуація: Надмірні перевірки підприємств змушують керівників цих підприємств погоджуватись на хабар посадовій особі контролюючого органу для нормальної роботи підприємства. Ситуація передбачає, що підприємство не порушує закон та не повинно викликати особливу увагу у контролюючих органів.

ЯК ДІЗНАТИСЯ: ХТО СПРАВЖНІЙ ВЛАСНИК ПІДПРИЄМСТВА

З цієї інструкції ви дізнаєтесь, як отримати інформацію про те, хто є справжнім вигодоодержувачем (кінцевим бенефіціарним власником) юридичної особи в Україні. Ця інформація допоможе контролювати майновий стан чиновників, а також розуміти - на чию користь працює те чи інше підприємство, хто в кінцевому результаті отримує зиск з угод, які укладає юридична особа.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ КІНЦЕВОГО БЕНЕФІЦІАРНОГО ВЛАСНИКА

З цієї інструкції ви дізнаєтесь: як зареєструвати кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи в Україні, хто звільнений від цього обов’язку, і чи можлива відповідальність за невиконання вимог щодо повідомлення інформації про бенефіціарів.

МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРУ: КОД МАЄ ЗНАЧЕННЯ!

Ви дізнаєтесь, яка відповідальність можлива, якщо під час митного оформлення вказати неправильний код товару згідно з УКТ ЗЕД, а також як захиститись від намагань митників змінити код товару для збільшення митних платежів

ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ

Надмірні перевірки підприємств змушують керівників цих підприємств погоджуватись на хабар посадовій особі контролюючого органу. Що треба знати, аби не давати хабарів?

ВІДШКОДУВАННЯ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

Хто і яким чином може отримати відшкодування ПДВ

НАДАННЯ ПОДАТКОВИХ ПІЛЬГ

Деякі питання отримання пільг при оплаті податків

ПЕРЕХІД НА ЄДИНИЙ ПОДАТОК

Хто має право здійснювати підприємницьку діяльність зі сплатою єдиного податку. Коли вам можуть відмовити у реєстрації платником ЄП.

ЯК ОТРИМАТИ БУДІВЕЛЬНУ ЛІЦЕНЗІЮ?

Про порядок та особливості отримання ліцензії на виконання будівельних робіт.

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ, ЩОБ ОТРИМАТИ ПУБЛІЧНУ ІНФОРМАЦІЮ

Для того, щоб уникнути відмови у наданні інформації, слід знати - ЩО запитувати та ЯК саме необхідно запитувати. А в разі невідповіді, або отримання неповної відповіді - як і куди скаржитися?

АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МАЄ ЗАХИСТИТИ ВІД СВАВІЛЛЯ ЧИНОВНИКІВ

Як судитися з державою? В чому особливість подачі позову саме до адміністративного суду? І чи може суд з власної ініціативи збирати докази на підтвердження винуватості чиновника? Хто повинен доказувати – позивач винуватість суб’єкту владних повноважень, або останній – свою невинуватість? Ці та інші питання розглянуті в цій Інструкції

ПРИЗНАЧЕННЯ НА РОБОТУ РОДИЧА

З цієї інструкції Ви дізнаєтеся, які обмеження передбачає українське законодавство з приводу спільної праці родичів на одному підприємстві/ в одній установі.