ІНСТРУКЦІЇ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ

Корупція в суді грабує. Корупція в школі розбещує. Корупція в лікарні вбиває. Люди краще розуміють, що хабарництво руйнує країну, коли чують про «золотий батон» чи дорогі маєтки чиновників. Але чи всі згадують про вбивчу силу корупції, купуючи довідку у лікарні або пропонуючи гроші дорожному інспектору?

Корупція – це хвороба суспільства. Але ця недуга виліковна, адже боротьба з корупцією можлива. Щоб перемогти, ми повинні почати з себе. Чесність має стати правилом для кожного. А з чужою недоброчесністю ми можемо боротися юридичними методами. Правових методів на сьогодні існує багато, сучасне законодавство дозволяє кожному громадянину стати активним антикорупціонером. Ми пропонуємо інструменти найпершої протидії.

 

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ, ЩОБ ОТРИМАТИ ПУБЛІЧНУ ІНФОРМАЦІЮ

Для того, щоб уникнути відмови у наданні інформації, слід знати - ЩО запитувати та ЯК саме необхідно запитувати. А в разі невідповіді, або отримання неповної відповіді - як і куди скаржитися?

АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МАЄ ЗАХИСТИТИ ВІД СВАВІЛЛЯ ЧИНОВНИКІВ

Як судитися з державою? В чому особливість подачі позову саме до адміністративного суду? І чи може суд з власної ініціативи збирати докази на підтвердження винуватості чиновника? Хто повинен доказувати – позивач винуватість суб’єкту владних повноважень, або останній – свою невинуватість? Ці та інші питання розглянуті в цій Інструкції

ПРИЗНАЧЕННЯ НА РОБОТУ РОДИЧА

З цієї інструкції Ви дізнаєтеся, які обмеження передбачає українське законодавство з приводу спільної праці родичів на одному підприємстві/ в одній установі.

УЗАКОНЕННЯ САМОЧИННОГО БУДІВНИЦТВА

З цієї інструкції ви дізнаєтесь про те, що таке самочинне будівництво та як його узаконити.

ПРІЗВИЩЕ ПРИ ОДРУЖЕННІ: ЗМІНИТИ ЧИ ЗАЛИШИТИ?

Яке прізвище можна взяти при реєстрації шлюбу, хто з подружжя може це зробити, які документи треба поновити після зміни прізвища, а також скільки коштує зміна прізвища і паспорта.

ЦІНА ДИТИНИ

На які виплати від держави можуть розраховувати батьки немовля і яким чином ці виплати отримати.

ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ

Як оформити пенсію: перелік документів, куди потрібно звернутися.

ЯК УНИКНУТИ ХАБАРА НА ДОРОЗІ?

Методи запобігання корупції при спілкуванні з ДАІ-шниками

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ПАРКУВАННЯ.

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про те, хто несе відповідальність за несплату за паркування і хто має право притягати до такої відповідальності.

ПЕРЕОБЛАДНАННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ БЕЗ ПРОБЛЕМ

Про процедуру переобладнання транспортних засобів, яка є досить тривалою і відбувається в декілька етапів. Кожний етап передбачає отримання того чи іншого документу.

ЯК ОФОРМИТИ КУПІВЛЮ-ПРОДАЖ АВТОМОБІЛЯ

Існує декілька способів купівлі-продажу транспортних засобів. В кожному з них є свої переваги і недоліки. Про кожний дізнаєтеся докладно

ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ БЕЗ ХАБАРІВ

Порядок здачі іспиту для отримання посвідчення водія

ЯК ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНІ ЛІКИ

Дізнаєтеся: хто має право отримати безкоштовні ліки, які ліки можна отримати безкоштовно або за пільговими цінами, і що робити, коли відмовляють надати ліки

ПРАВО НА ВІЛЬНИЙ ВИБІР ЛІКАРЯ

Ви прописані (зареєстровані) в одному місті, а проживаєте в іншому. Ви захворіли і Вам необхідно отримати лікарняний. Ви звертаєтесь до місцевої поліклініки, а з Вас, як з пацієнтів з іногородньої пропискою вимагають сплатити «добровільне» пожертвування. Знайома ситуація? Дізнайтеся: як уникнути незаконних поборів та отримати належне лікування.

ПРАВА ЖІНКИ В ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ

Що повинні знати жінка та її близькі, щоб народження дитини пройшло з дотриманням усіх норм і без негативних наслідків.

ПЛАТНІ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про те, які платні послуги можуть надавати державні та комунальні медичні заклади.

ВЛАШТУВАННЯ УЧНЯ В «ЕЛІТНУ ШКОЛУ»

З цієї інструкції Ви дізнаєтеся, якими особливостями відрізняється влаштування дитини до спеціалізованої школи.

СПЛАТА БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ У ШКОЛІ

Як уникнути незаконних поборів у школах

ПОРАДИ ВИКЛАДАЧА: ЯК НЕ ДАВАТИ ХАБАРІ В УНІВЕРСИТЕТАХ

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про існуючі корупційні випадки в університетах та поради як їх уникати.

ЯК ОТРИМАТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВІЛЬНУ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ?

З цієї інструкції Ви можете дізнатись про шляхи отримання інформації про земельні ділянки. Зокрема, для подальшої приватизації. І як оскаржувати відмову чи відписку.