Запитання юристу


чи можливо зараз змінити прізвище на прізвище чоловіка

Автор - Ольга

Кількість переглядів: 67

Добрий день! Підскажіть, будь ласка, якщо при реєстрації шлюбу не було змінено прізвище дівчини, тобто у свідоцтві про шлюб прописане дівоче прізвище, то чи можливо зараз змінити прізвище на прізвище чоловіка і чи видадуть нове свідоцтво? Дякую!

Відповідь юриста

Доброго дня, Ольго,

Дякуємо за Ваше питання!

Так, у жінки є право на зміну прізвища. Частиною 1 статті 295 Цивільного кодексу України встановлено, що фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я. При цьому, зміна прізвища фізичної особи не обов’язково повинна бути прив’язана до факту реєстрації шлюбу. 

Як вбачається з частини 7 статті 16 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація зміни прізвища не тягне за собою внесення змін до актових записів цивільного стану, складених стосовно особи, яка змінила ім'я, та її малолітніх і неповнолітніх дітей, крім передбачених законом випадків, а також повнолітніх дітей. Таким чином, за наведених Вами обставин нове свідоцтво про шлюб не видається. 

  • Коментарі
Завантаження коментарів...