Запитання юристу


Чи може керівник навчального закладу призначати на посаду заступника з виховної роботи свою дружину?

Автор - Олена

Кількість переглядів: 610

Чи може керівник навчального закладу призначати на посаду заступника з виховної роботи свою дружину?

Відповідь юриста

Доброго дня, Олено,

Дякуємо за Ваше питання! 

Відповідь на Ваше питання в значній мірі залежить від форми власності навчального закладу. 

У разі якщо мова іде про державний навчальний заклад звертаємо Вашу увагу на таке.

Статтею 27 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено обмеження спільної роботи близьких осіб. Так, певна група осіб не може мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам. Однак, таке обмеження не поширюється на керівників закладів освіти. 

Водночас, у листі від 07.10.2016 року N 1/11-13074 «Щодо застосування у навчальних закладах Закону України "Про запобігання корупції"» Міністерство освіти та науки України роз’яснило, що до керівників навчальних закладів може застосовуватися положення статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. 

При цьому, з положення статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» випливає, що керівники навчальних закладів зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Таким чином, у наведеній Вами ситуації можливим є порушення у сфері запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. 

Наведені вище положення законодавства не поширюють свою дію на працівників навчальних закладів приватної форми власності. Однак, актами навчальних закладів приватної форми власності також можуть встановлюватися обмеження спільної роботи близьких осіб.

  • Коментарі
Завантаження коментарів...