Запитання юристу


Відмовили в працевлаштуванні

Автор - Лариса

Кількість переглядів: 669

Відмовили в працевлаштуванні, а другу людину взяли. Мені пояснили, що немає місць

Відповідь юриста

Доброго дня, Ларисо,  

Дякуємо за Ваше звернення!

Наскільки ми розуміємо Вас цікавить правомірність та можливість оскарження  відмови у працевлаштуванні. Водночас у Вашому зверненні наведено недостатньо обставин щоб надати правову оцінку викладеній у ньому ситуації. 

При цьому звертаємо Вашу увагу на те, що статтею 22 Кодексу законів про працю (КЗпП) передбачено, що забороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу. Законодавство не розкриває змісту поняття «необґрунтована відмова у прийнятті на роботу». Проте, під необґрунтованою відмовою в прийомі на роботу прийнято розуміти відмову із причин, що не відносяться до професійних, ділових якостей працівника відповідно до вимог, які висуваються для заняття певної посади або виконання робіт з певної спеціальності, кваліфікації.  Відповідно до роз'яснень, викладених у п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 1992 року №9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» суди безпосередньо розглядають позови про укладення трудових договорів осіб які вважають, що їм відмовлено в укладенні трудового договору всупереч гарантіям, передбаченим ст. 22 КЗпП.

Таким чином, якщо Ви вважаєте, що мала місце необґрунтована відмова у прийнятті на роботу Ви можете оскаржити таку відмову у судовому порядку. Однак, першочергово рекомендуємо Вам звернутися до керівництва відповідного підприємства, установи, організації у письмовій формі з проханням надати мотивоване пояснення щодо причин відмови Вам у працевлаштуванні.      

  • Коментарі
Завантаження коментарів...