Запитання юристу


до якого виду правової допомоги відноситься подача скарги на суддю

Автор - Віталій

Кількість переглядів: 818

Я хочу подати скаргу на суддю районного суду до Вищої ради правосуддя. Мені для цього потрібен адвокат. Скажіть, будь ласка, до якого виду правової допомоги відноситься подача скарги на суддю до Вищої ради правосуддя: первинної чи вторинної ?

Відповідь юриста

Доброго дня, Віталіє, 

Дякуємо за Ваше питання!

Так, тлумачення понять первинної та вторинної правової допомоги міститься у Законі України «Про безоплатну правову допомогу». Стаття 7 вказаного Закону роз’яснює які види правових послуг включає безоплатна первинна правова допомога, в той час як у статті 13 цього Закону наводяться види правових послуг, які надаються в межах безоплатної вторинної правової допомоги. З положень вказаних статей вбачається, що складання скарги є правовою послугою, що надається в рамках первинної правової допомоги, за умови, що така скарга не є документом процесуального характеру. У разі, якщо ж скарга є документом процесуального характеру, правова послуга з її складання надається в рамках вторинної правової допомоги.  

З огляду на те, що скарга щодо дисциплінарного проступку судді належить до документів правового характеру, послуга з її складання відноситься до первинної правової допомоги. При цьому, слід мати на увазі, що послуга з представництва Ваших інтересів у Вищій раді правосуддя надається в межах вторинної правової допомоги. 

Додатково звертаємо Вашу увагу на те, що Вища рада правосуддя затвердила та розмістила на своєму офіційному сайті зразок скарги щодо дисциплінарного проступку судді. Завантажити його можна за адресою: http://www.vru.gov.ua/add_text/155

  • Коментарі
Завантаження коментарів...