Запитання юристу


Суддя не розлучив, вимагає сплатити ще 704 грн

Автор - Олена

Кількість переглядів: 300

Суддя не розлучив, вимагає сплатити ще 704 грн   за ухвалу рішення суду щодо місця проживання неповнолітньої дитини. Нам ця ухвала не потрібна, з місцем проживання дитини питань з чоловіком  не виникає та й майнових теж. Одну проплату судового збору в розмірі 704 грн з копійками вже робили чи мусим платити ще раз? Дякую!

Відповідь юриста

Доброго дня, Олено,

Дякуємо за Ваше питання!

Нажаль, наведена у питанні інформація не дає змогу чітко зрозуміти Вашу ситуацію. Однак, ми припускаємо, що суддя залишив Вашу позовну заяву без руху та запропонував Вам доплатити судовий збір.

Так, з Вашого питання вбачається що суд розглядав справу про розірвання шлюбу в порядку позовного провадження. Зокрема, згідно з пп. 3 п. 1 ч.  2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу справляється судовий збір, що становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 4 вказаного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Таким чином, у 2018 р. судовий збір за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу становить 704,80 грн.

Водночас, звертаємо Вашу увагу на те, що у абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» зазначається, що у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. При цьому, як вбачається з ч. 1 ст. 165 Цивільно процесуального кодексу України у разі несплати судового збору позовна заява залишається без руху.

Як зазначалося вище, у питанні наведено недостатньо інформації для здійснення належної оцінки Вашої ситуації. Проте, можливим є те, що у Вашій позовній заяві поданій до суду було заявлено позовну вимогу, яка в подальшому не була оплачена судовим збором.

Для отримання подальшої консультативної підтримки, будь ласка, надайте більш детальну інформацію щодо ходу розгляду Вашої справи.

  • Коментарі
Завантаження коментарів...