Запитання юристу


не вистачає земельних ділянок в Генеральному плані.

Автор - Наталія

Кількість переглядів: 300

Доброго дня.Яка процедура отримання  земельної ділянки під будівництво у селі,коли на подану кількість заяв не вистачає земельних ділянок в Генеральному плані.
Довідково,частина поданих заяв від внуків і дітей жителів цього села,які вже отримували такі ділянки раніше,чи є якісь норми першочерговості для тих хто ніколи не отримував.

Відповідь юриста

Доброго дня, Наталіє,

Дякуємо за Ваше питання!

Так, в зв’язку із змінами в соціально-економічному розвитку населеного пункту генеральний план може коригуватися або може розроблятися новий генеральний план. Таким чином, радимо Вам дізнатися в органів місцевого самоврядування чи не розробляється новий генеральний план або чи не коригується існуючий, з перспективою відведення більшої кількості земельних ділянок для будівництва. 

Також звертаємо Вашу увагу на те, що ч. 4 ст. 116 Земельного кодексу України визначено, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання. Таким чином, жителі села можуть реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки для певного виду будівництва лише один раз. При цьому, законодавством не передбачено першочергового права на безоплатне одержання земельних ділянок для громадян, члени сім’ї яких ще не реалізували такого права.

  • Коментарі
Завантаження коментарів...