Запитання юристу


як домогтися щоб зареєстрували шлюб у ЦНАПі за 86 копійок?

Автор - Роман

Кількість переглядів: 485

Доброго дня :)
У ЦНАП м. Луцька є адміністративна послуга "Шлюб за 24 години". По телефону мені повідомили що це коштує 1160 грн. На запитання чому не 86 копійок, відповіли що ця ціна, тобто лише саме держмито стягується з учасників АТО. Всі інші зобов'язані заплатити повну вартість 1160 грн. Чи це відповідає дійсності? Якщо ні - як домогтися щоб зареєстрували шлюб у ЦНАПі за 86 копійок?
Чи можете  подати  посилання на Офіційний перелік платних послуг, затверджений органами державної влади?

Відповідь юриста

Кожному хто бажає зареєструвати шлюб необхідно сплатити державне мито за реєстрацію шлюбу. Так, як вбачається з статті 3 Декрету Кабінету міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 № 7-93 за реєстрацію шлюбу справляється державне мито у розмірі 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що дорівнює 0, 85 грн. Однак, 0, 85 грн. це вартість реєстрації шлюбу без плати за урочисті церемонії та надання інших послуг що можуть пропонуватися.

Так, наразі, за державну реєстрацію шлюбу у скорочені строки (за добу) необхідно сплатити адміністративний збір, що перевищує 0, 85 грн. Зокрема, як вбачається з порталу електронних сервісів Волині отримання наведеної вище послуги коштує 1160, 85 грн. (з них: 0, 85 грн. – держмито). Ви можете ознайомитися з порталом електронних сервісів Волині за посиланням: http://e-services.volyn.ua/info/service/4541/details.

Водночас, звертаємо Вашу увагу на те, що перелік платних послуг, які можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22.10.10 №1168. З текстом вказаного нормативно правового акту Ви можете ознайомитися перейшовши за посиланням:http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1168-2010-%D0%BF

Державна реєстрацію шлюбу за 0, 85 грн. можлива у разі звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. При цьому, надання такої послуги здійснюється у звичайні (не скорочені) строки. Крім того, така послуга не включає в себе організацію та проведення індивідуальних обрядів державної реєстрації шлюбу з використанням різноманітних елементів урочистості.

  • Коментарі
Завантаження коментарів...