Запитання юристу


Чи це являється корупцією

Автор - Оксана

Кількість переглядів: 333

Працюю у сільській місцевості. Проживаю в місті. Начальником, управління в якому працюю, являється мій чоловік. Чи це являється корупцією

Відповідь юриста

Оксано, доброго дня,

Дякуємо за Ваше питання!

В нас недостатньо інформації щоб стверджувати про наявність правопорушення у наведеній Вами ситуації. Зокрема, нам невідомо чи являєтеся Ви та Ваш чоловік суб’єктами, на яких поширює свою дію Закон України «Про запобігання корупції».    

У разі якщо так, тоді можливим є правопорушення, пов’язане з корупцією. Звертаємо Вашу увагу на те, що Розділом V Закону України «Про запобігання корупції» встановлені вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. У разі, якщо особа підпадає під дію вказаного розділу (зокрема, являється державним службовцем) Законом встановлені певні вимоги до її поведінки. Так, така особа повинна вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство з питань запобігання корупції чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів. У разі невжиття таких заходів наявний склад правопорушення. 

Водночас, частиною 5 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона зобов’язана звернутися за роз’ясненнями до територіального органу Національного агентства з питань запобігання корупції. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у цьому розділі Закону.

З огляду на наведене, рекомендуємо Вам звернутися до Національного агентства з питань запобігання корупції за роз’ясненням щодо наявності у Вас конфлікту інтересів.

  • Коментарі
Завантаження коментарів...