Запитання юристу


відмовили в укладанні договору купівлі продажу

Автор - Василь

Кількість переглядів: 280

У територіального сервісному центрі МВС відмовили в укладанні договору купівлі продажу в присутністю адміністратора, мотивуючи що згідно наявних баз реєстрація автомобіля за особою яка є продавцям авто скасована, законність відмови і основне із посиланням на нормативно правові документи

Відповідь юриста

Доброго дня, Василю,

Дякуємо за Ваше питання!

У Вашому питанні наведено недостатньо інформації, щоб надати оцінку законності дій працівникам територіального сервісного центру МВС.

Водночас, відповідно до абзацу 3 частини 40 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. N 1388   у  разі   встановлення  факту  знищення,  фальсифікації  або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів,    виявлення    транспортних    засобів,  зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому  числі  тимчасово,  за фіктивними чи підробленими документами або  таких,  що розшукуються  правоохоронними  органами України у зв'язку  з  незаконним заволодінням, уповноважені особи сервісних центрів   МВС   оформляють   в  установленому  порядку  необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та   за   наявності  транспортні  засоби  до  відповідного  органу досудового розслідування. 

Таким чином, підставою для скасування державної реєстрації транспортного засобу повинні були послужити вищенаведені обставини.

Водночас, у пункті 41 згаданого Порядку наводяться підставі для відмови у перереєстрації транспортних  засобів на нового власника.

Серед іншого, вказаним пунктом встановлено, що забороняється  перереєстрація на нового  власника  транспортних  засобів, які перебувають в розшуку або  щодо  яких  у Єдиному державному реєстрі МВС є відомості про накладення   арешту   або  заборону на  зняття  з  обліку  та/або перереєстрацію   на   підставі   судового   рішення  чи постанови державного  виконавця. Щоб дізнатися про інші можливі підстави для відмови у перереєстрації транспортних  засобів на нового власника, будь ласка, ознайомтеся зпунктом 41 Порядку.

  • Коментарі
Завантаження коментарів...