ЩО ВИ ПОВИННІ ЗРОБИТИ?

Кількість переглядів: 4008

  1. Уважно поставтесь до інформації, яку ви нам повідомляєте. Пам’ятайте, що ви надаєте інформацію на власний розсуд і відповідальність.

  2. Ви маєте бути обґрунтовано переконані в тому, що інформація, яку ви повідомляєте, є достовірною. В протилежному випадку Вам не буде надано державний захист, в тому числі, якщо Ви не доклали зусиль, щоб перевірити достовірність інформації, маючи таку можливість.

  3. Продумайте свою стратегію та наслідки викриття.  Зважте,  який вплив може здійснити викриття на Вашу кар’єру, здоров’я та соціальний статус тощо;  в чому Вас можуть звинуватити; чи зробили Ви щось, що можна використати проти Вас; яка інформація та факти Вам потрібні, щоб переконати людей в правдивості Ваших слів.

  4. Пам’ятайте, що канали зв’язку не є 100% надійними, в тому числі телефонні. Додаткові поради викривачу дивіться тут.


Додаткові поради:

Не надсилайте інформацію з робочого комп’ютера, а також з локальної сітки установи, де ви працюєте

2)      Впевніться, що комп’ютер, з якого ви надсилаєте інформацію, має оновлені антивірусні бази та програмне забезпечення; не заражений вірусами, кейлоггерами, троянами, шпигунськими програмами.

3)      Для більшого захисту використовуйте браузер Tor, шифрування електронних листів PGP, та архівацію файлів зі встановленням на архів паролю, який ви можете надіслати іншим каналом зв’язку. Перевірте використання захищеного з’єднання https.

4)      Слідкуйте за тим, щоб Вас не могли визначити логічним шляхом, наприклад, за стилем мови, характером інформації чи фактів.

5)      Якщо у Вас є підстави вважати, що Ваші комп’ютери чи технічні засоби можуть бути вилучені і Вас можна буде пов’язати з анонімним викривачем, шифруйте важливі файли з моменту їх створення, наприклад у TrueCrypt.

6)      Намагайтесь зберігати якомога менше копій листування з нами.

7)      Не кажіть стороннім людям, що ви збираєтесь бути або стали викривачем.

8)      Ви можете надсилати інформацію, користуючись публічною відкритою Wi-Fi мережею, зважаючи на великі кількість таких мереж і важкодоступні для фільтрації обсяги трафіку, які передаються за допомогою них. Але пам’ятайте, що таку відкриту Wi-Fi мережу можна прослухати. При надсиланні інформації не з дому – залиште свій стільниковий телефон увімкненим вдома.

9)      Впевніться, що за тим, як Ви передаєте чи отримуєте інформацію, не слідкують камери відеоспостереження.

10)   Деякі документи можуть містити метадані (час, дату, географічне місто, автор документу тощо), які можуть вказати на вашу особу. Видаляйте їх власноруч або за допомогою спеціальних програм. Конвертуйте документи в PDF-формат.

11)   Створення поштової скриньки на несправжнє ім’я є ненадійним засобом захисту Вашої справжньої особистості. (кожен комп’ютер, під’єднаний до Інтернету, має ІР-адресу, за якою можна знайти конкретне підключення до Інтернету, а потім і самого користувача. При надсиланні електронного листа ця ІР-адреса надсилається також). Якщо ви таки хочете використовувати окрему анонімну адресу електронної пошти, переконайтесь, що ім’я, пароль та інші речі не вказують на вашу особу, її провайдер знаходиться за межами України, підтримує з’єднання https, дозволяє використовувати мережу ТОР. Один з таких провайдерів – hushmail. Пам’ятайте, що між серверами електронної пошти вона передається у незашифрованому вигляді. Проглядаючи анонімну поштову скриньку, не переходьте за лінками, не відвідуйте вашу справжню скриньку чи соцмережі, не відкривайте додатки. Після завершення спілкування не використовуйте анонімну адресу поштової скриньки для інших цілей.

12)   З’ясуванню ситуації може заважати те, якщо ви надали інформацію одночасно декільком правоохоронним органам, медіа або громадським активістам, але вони про це не знають і намагаються діяти паралельно, тим самим заважаючи друг другу та розслідуванню випадку.

13)   Не пропонуйте медіа та журналістам плату за публікацію інформації. Не звинувачуйте конкретних людей, якщо ви не маєте переконливих конкретних доказів. Пам’ятайте, що не всій інформації можна довіряти, особливо в Інтернеті.

14)   Не вчиняйте незаконних дій з метою викриття.

  • Коментарі
Завантаження коментарів...