антиКОРУПЦіЯ.in.ua

Що собою являє посвідка на проживання в Україні для більшості іноземців?

Іноземним громадянам дозволено перебувати на території української держави тільки при наявності певних підстав. 

Найбільш простий шлях отримати візу, вона дає право проживати в Україні лише 90 днів, по закінченню яких іноземцю потрібно покинути країну і почекати 180-денний термін перед тим, як знову оформлювати візу на в'їзд. Природно, що при необхідності здобути освіту або працевлаштуванні такий варіант іноземним громадянам не підходить, а значить, їм буде потрібний посвідка на проживання. 

Про те, як її оформити, у скільки оцінюється вартість і які її часові терміни, потрібно дізнатися заздалегідь, щоб шанси правильно пройти процедуру стали вище. 

Які є види посвідки на проживання

Посвідка на проживання поділяється на 2 підтипи: 

Посвідка на тимчасове проживання, при якій іноземцю дозволяється проживати в Україні НЕ більше 1 року; 
Посвідка на постійне проживання, що дає дозвіл жити в країні стільки, скільки побажає сам іноземець. 
Оформив посвідку, іноземцю дозволяється використовувати все ті ж права, що і зазвичайний українець. Різницю можна зустріти тільки при бажанні купити і оформити земельну ділянку або взяти участь в голосуванні, так як ці речі іноземним громадянам заборонені. Але зате всі інші права можна отримати без обмежень, що дасть можливість відкрити свою компанію, брати кредити тощо. При відкритті своєї справи потрібно відразу поцікавитися не тільки тим, як проходить реєстрація, але і як здійснюється ліквідація фірми, щоб бути готовим до всього. 

Пакет обов'язкової документації на оформлення посвідки на проживання 

Подавати заяву на оформлення посвідки потрібно в найближчій відділенні органів ДМС. Співробітники державної міграційної служби, а саме так розшифровується абревіатура ДМС, в разі необхідності допоможуть з консультацією по основним аспектам і вкажуть, які документи потрібно додати до заяви. 

Серед обов'язкової документації буде: 

- Заява, яку документально підтверджує бажання подав його, оформити посвідку. 
- Переклад на українську мову кожної сторінки паспорта іноземця та копії самого паспорта. 
- Квитанція або касовий ордер, що підтверджує оплату держмита. Взяти реквізити на внесення коштів краще безпосередньо у відділенні ДМС. 
- До заяви обов'язково повинні додаватися 4 фото 3,5 на 4,5 см. 
- При наявності в іноземця індивідуального податкового номера, необхідно також додати його копію. 
Згідно зі спостереженнями, багато іноземців при оформленні дозволу на проживання часто припускаються помилок при оформленні та подачі документів, що істотно ускладнює процедуру або навіть змушує співробітників ДМС відмовити у видачі посвідки. Щоб цього не сталося, рекомендуємо звернутися в будь-яку хорошу юридичну фірму, яка допоможе отримати бажане без всяких турбот.