антиКОРУПЦіЯ.in.ua

Інструкції в категорії "Влада"

  • Корупція в суді грабує. Корупція в школі розбещує. Корупція в лікарні вбиває. Люди краще розуміють, що хабарництво руйнує країну, коли чують про «золотий батон» чи дорогі маєтки чиновників. Але всі згадують про вбивчу силу корупції купуючи довідку у лікарні або пропонуючи гроші дорожному інспектору?

    Корупція – це хвороба суспільства. Але ця недуга виліковна, адже боротьба з корупцією можлива. Щоб перемогти, ми повинні почати з себе. Чесність має стати правилом для кожного. А з чужою недоброчесністю ми можемо боротися юридичними методами. Правових методів на сьогодні існує багато, сучасне законодавство дозволяє кожному громадянину стати активним антикорупціонером. Ми пропонуємо інструменти найпершої протидії.

     

Призначення на роботу родича

З цієї інструкції Ви дізнаєтеся, які обмеження передбачає українське законодавство з приводу спільної праці родичів на одному підприємстві/ в одній установі.

 

Загальні правила

Конфлікт інтересів: де він є і що з ним робити

В яких сферах найчастіше може виникнути конфлікт інтересів? Яка передбачена відповідальність за прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів? Родичі працюють на одному підприємстві чи в раді. Чи не порушують вони закон? І як треба діяти в цих та інших спірних ситуаціях?

 

Терміни

Спочатку розберемося – що ж таке цей конфлікт інтересів?

ЯК ПОСКАРЖИТИСЯ НА ПРОКУРОРА

Ви дізнаєтеся, на які дії прокурора і куди можна поскаржитися, а також до якої відповідальності можуть притягнути прокурора.

 

Слід мати на увазі, що відповідно до ст. 15 Закону України «Про прокуратуру» (далі – Закон), прокурором органу прокуратури вважається оперативний працівник прокуратури від Генерального прокурора до прокурора місцевої прокуратури (раніше – помічник прокурора).

ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА БУДІВНИЦТВО

З цієї інструкції Ви дізнаєтеся, як отримати дозвіл на будівництво об'єктів нерухомості, і при цьому не загубитися в лабіринтах бюрократії.

 

Що треба знати, коли правоохоронець примушує підписати протокол

З цієї інструкції ви дізнаєтесь про свої права та про те, як протидіяти спробам правоохоронців примусити підписати вас протокол.

При складанні протоколу правоохоронними органами варто мати на увазі, що підписаний протокол вважається за підтвердження особою своєї вини у вчиненні правопорушення. Тому уважно вивчіть протокол, і якщо ви не вважаєте себе винуватим, у протоколі в графі «пояснення правопорушника» треба зазначити «з протоколом не згодний».

Як знайти інформацію про корупціонерів?

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь де можна знайти інформацію про корупціонерів, за що їх притягнуто до відповідальності та про порядок отримання такої інформації.

Де знайти інформацію про корупціонерів?

Хто така «службова особа»

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про поняття "службова особа", хто нею може бути, а хто нею не є.

Якщо подивитись на визначення, які використовуються у статтях Кримінального кодексу України чи Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно того, хто може бути притягнутий д

Адміністративна відповідальність за корупцію

У цій інструкції Ви дізнаєтесь про види корупційних правопорушень, за які посадовець притягається до адміністративної відповідальності.

За корупційні правопорушення в Україні передбачена дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Пошук Інструкцій

Наші партнери

merezha.ua

 

Ресурсний центр ГУРТ