антиКОРУПЦіЯ.in.ua

Інструкції в категорії "Громадська активність"

  • Корупція в суді грабує. Корупція в школі розбещує. Корупція в лікарні вбиває. Люди краще розуміють, що хабарництво руйнує країну, коли чують про «золотий батон» чи дорогі маєтки чиновників. Але всі згадують про вбивчу силу корупції купуючи довідку у лікарні або пропонуючи гроші дорожному інспектору?

    Корупція – це хвороба суспільства. Але ця недуга виліковна, адже боротьба з корупцією можлива. Щоб перемогти, ми повинні почати з себе. Чесність має стати правилом для кожного. А з чужою недоброчесністю ми можемо боротися юридичними методами. Правових методів на сьогодні існує багато, сучасне законодавство дозволяє кожному громадянину стати активним антикорупціонером. Ми пропонуємо інструменти найпершої протидії.

     

Що треба знати, щоб отримати публічну інформацію

Для того, щоб уникнути відмови у наданні інформації, слід знати - ЩО запитувати та ЯК саме необхідно запитувати. А в разі невідповіді, або отримання неповної відповіді - як і куди скаржитися?

 

Відповідальність за порушення права на доступ до публічної інформації

В даній інструкції ви знайдете відповіді на питання, за що відповідає держслужбовець при наданні публічної інформації.

 

ЯК, КОЛИ І КОМУ ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

З цієї Інструкції ви дізнаєтесь: в яких випадках слід повідомити про відомі факти корупційних діянь, до яких органів і організацій це можна робити і яким чином.

 

Про що повідомляти?

Кримінальна відповідальність за корупцію

За корупцію в Україні передбачена дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Пам’ятайте!

Масова акція на вулиці: як не порушити закон

Про те, як організувати масовий захід, які потрібно подати документи і куди?

 

Три місяці на електронну петицію

Громадяни можуть звернутися до органів державної влади та місцевого самоврядування з електронними петиціями. Як це зробити?

 

Як оскаржити порушення права доступу до публічної інформації Уповноваженому Верховної Ради з прав людини

Дізнайтеся, чому інститут оскарження порушеного права на доступ до публічної інформації до омбудсмана є корисним замінником звернення до суду.

 

Як донести до влади свої пропозиції щодо боротьби з корупцією

Громадські активісти можуть надавати свої пропозиції щодо законодавчого врегулювання питань у різних сферах діяльності (надання адміністративних послуг, земельні відносини, державні закупівлі тощо). Як це зробити?

Свої законодавчі пропозиції у вигляді законопро

Оскарження до адміністративного суду

Якщо вже вичерпані всі можливі методи оскарження (до керівника органу, в якого ви запитували інформацію, або вищого щодо нього органу чи до прокуратури), Ви маєте право оскаржити порушене право про доступ до публічної інформації до суду.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Як оскаржити порушення права доступу до публічної інформації керівнику органу, в якого запитували інформацію

Якщо Ви вважаєте, що органи виконавчої влади порушили Ваші права, тоді Ви маєте право для початку надіслати скаргу на дії органу (керівника органу) або посадової особи на ім’я керівника вищого органу виконавчої влади.

Відповідальність за корупцію юридичних осіб

У цій інструкції Ви дізнаєтесь про відповідальність за корупцію юридичних осіб.

Відповідальність за корупційні правопорушення саме юридичних осіб була запроваджена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським

Як дізнатись чи бореться влада з корупцією

Діяльність органів влади стосовно протидії корупції повинна бути максимально прозорою та інформація про це – максимально доступною. Ви можете дізнатись про компетенцію суб'єктів, які здійснюють заходи щодо запобігання і протидії, звернувшись відповідно до таких органів. Знайте, що Вам не може бути відмовлено в наданні доступу до такої інформації.

Пошук Інструкцій

Наші партнери

merezha.ua

 

Ресурсний центр ГУРТ