антиКОРУПЦіЯ.in.ua

Інструкції в категорії "Бізнес"

  • Корупція в суді грабує. Корупція в школі розбещує. Корупція в лікарні вбиває. Люди краще розуміють, що хабарництво руйнує країну, коли чують про «золотий батон» чи дорогі маєтки чиновників. Але всі згадують про вбивчу силу корупції купуючи довідку у лікарні або пропонуючи гроші дорожному інспектору?

    Корупція – це хвороба суспільства. Але ця недуга виліковна, адже боротьба з корупцією можлива. Щоб перемогти, ми повинні почати з себе. Чесність має стати правилом для кожного. А з чужою недоброчесністю ми можемо боротися юридичними методами. Правових методів на сьогодні існує багато, сучасне законодавство дозволяє кожному громадянину стати активним антикорупціонером. Ми пропонуємо інструменти найпершої протидії.

     

Призначення на роботу родича

З цієї інструкції Ви дізнаєтеся, які обмеження передбачає українське законодавство з приводу спільної праці родичів на одному підприємстві/ в одній установі.

 

Загальні правила

Пожежні перевірки

Надмірні перевірки підприємств з боку інспекторів-пожежників змушують керівників цих підприємств погоджуватись на хабар посадовій особі контролюючого органу для нормальної роботи підприємства. Як цього уникнути, якщо підприємство не порушує закон та не повинно викликати особливу увагу у контролюючих органів?

 

Порядок організації перевірок

Як отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами?

З цієї інструкції ви дізнаєтесь, як розмістити зовнішню рекламу, отримавши відповідний дозвіл.

Отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами регулюється Постановою Уряду "Про затвердження типових правил розміщення зовнішньої реклами" від 29 грудня 2003 року. В цілому така процедура нескладна, якщо чітко дотримуватись визначених правил та алгоритму отримання дозволу.

Держпраці: перевірки без попередження і в будь-який час

Про особливості здійснення перевірок Державною службою України з питань праці

Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове держ

Порядок реєстрації змін до статуту

Скільки коштує реєстрація змін до статуту і куди скаржитися, якщо реєстратор відмовляється виконати свої обов’язки

Державний реєстратор – це посадова особа, яка відповідно до закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Повноваження державного реєстратора регулюються ст.

Стандарти подачі податкової звітності: 20-40-60

Великі, середні і малі - коли і яким чином різним підприємствам треба подавати звітність до фіскальних органів. Яка передбачена відповідальність за порушення встановлених правил

Платник податків подає податкову декларацію до органу Державної фіскальної служби, в якому він перебуває на обліку. Періодичність подання декларації залежить від тривалості звітного періоду і визначається Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Як отримати будівельну ліцензію?

Про порядок та особливості отримання ліцензії на виконання будівельних робіт.

 

Що таке «ліцензія»?

Перехід на єдиний податок

Хто має право здійснювати підприємницьку діяльність зі сплатою єдиного податку. Коли вам можуть відмовити у реєстрації платником ЄП.

 

Надання податкових пільг

Деякі питання отримання пільг при оплаті податків

 

Податкові пільги – це звільнення платника податків від необхідності сплачувати податки. Подібне звільнення може мати місце як в повному, так і в частковому обсязі.

Дуже часто, запроваджуючи звільнення від сплати податків, держава має на меті встановлення певного рівня соціального або економічного захисту відповідної категорії населення.

Відшкодування податку на додану вартість

Хто і яким чином може отримати відшкодування ПДВ

 

Сума податку, яка підлягає сплаті до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту (п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України).

Податкові перевірки

Надмірні перевірки підприємств змушують керівників цих підприємств погоджуватись на хабар посадовій особі контролюючого органу. Що треба знати, аби не давати хабарів?

Перевірка - це вид контролю, що здійснюється органами та установами державної влади для забезпечення дотримання фізичними та (або) юридичними особами законодавства.

Митне оформлення товару: код має значення!

Ви дізнаєтесь, яка відповідальність можлива, якщо під час митного оформлення вказати неправильний код товару згідно з УКТ ЗЕД, а також як захиститись від намагань митників змінити код товару для збільшення митних платежів

 

Під час переміщення товарів через митний кордон України декларант або уповноважена ним особа здійснює їх декларування, тобто надає митному органу за встановленою формою точні відомості про ці товари.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ КІНЦЕВОГО БЕНЕФІЦІАРНОГО ВЛАСНИКА

З цієї інструкції ви дізнаєтесь: як зареєструвати кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи в Україні, хто звільнений від цього обов’язку, і чи можлива відповідальність за невиконання вимог щодо повідомлення інформації про бенефіціарів.

Хто повинен реєструвати кінцевого бенефіціарного власника

ЯК ДІЗНАТИСЯ: ХТО СПРАВЖНІЙ ВЛАСНИК ПІДПРИЄМСТВА

З цієї інструкції ви дізнаєтесь, як отримати інформацію про те, хто є справжнім вигодоодержувачем (кінцевим бенефіціарним власником) юридичної особи в Україні. Ця інформація допоможе контролювати майновий стан чиновників, а також розуміти - на чию користь працює те чи інше підприємство, хто в кінцевому результаті отримує зиск з угод, які укладає юридична особа.

В жовтні 2014 року були прийняті закони для вдосконалення процедури викриття корупціонерів і впровадження прозорості ведення бізнесу в Україні.

Перевірки Держкомстату

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про порядок проведення перевірки органами Держкомстату. Ситуація: Надмірні перевірки підприємств змушують керівників цих підприємств погоджуватись на хабар посадовій особі контролюючого органу для нормальної роботи підприємства. Ситуація передбачає, що підприємство не порушує закон та не повинно викликати особливу увагу у контролюючих органів.

Що перевіряється?

Відповідальність за використання нелегального програмного забезпечення

Коли перевірка програмного забезпечення на підприємствах встановлює факт використання нелегального програмного забезпечення, настають невідворотні наслідки. З цієї інструкції ви дізнаєтесь про відповідальність, встановлену за таке використання.

 

Як переселенцю стати фізичною особою-підприємцем?

З цієї інструкції ви дізнаєтесь, як вимушеному пересленцю зареєструватись як фізична особа-підприємець.

Вимушені переселенці з тимчасово окупованої території чи з теріторії, де відбувається збройний конфлікт, часто стикаються з великою потребою знаходження нових джерел прибутку. Одним з таких рішень може бути відкриття своєї справи та реєстрація себе як фізичної особи-підприємця.

Перевірки охорони праці Держгірпромнаглядом

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про порядок проведення перевірки органами Держгірпромнагляду. Ситуація: Надмірні перевірки підприємств змушують керівників цих підприємств погоджуватись на хабар посадовій особі контролюючого органу для нормальної роботи підприємства. Ситуація передбачає, що підприємство не порушує закон та не повинно викликати особливу увагу у контролюючих органів.

 

Що перевіряється?

Як здійснюється контрольна закупівля Держспоживінспекцією?

З цієї інструкції ви дізнаєтесь про те, яким чином Держспоживінспекція здійснює перевірку встановлення відповідності отриманої продавцем (виконавцем) плати за реалізований споживачеві товар (замовлену, надану послугу) справжній його вартості шляхом негласної контрольної закупівлі. Ситуація: Надмірні перевірки підприємств змушують керівників цих підприємств погоджуватись на хабар посадовій особі контролюючого органу для нормальної роботи підприємства. Ситуація передбачає, що підприємство не порушує закон та не повинно викликати особливу увагу у контролюючих органів.

 

Що перевіряється?

Перевірки продукції під час здійснення ринкового нагляду

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про порядок здійснення ринкового нагляду і контролю продукції Держспоживінспекцією та іншими державними органами. Ситуація: Надмірні перевірки підприємств змушують керівників цих підприємств погоджуватись на хабар посадовій особі контролюючого органу для нормальної роботи підприємства. Ситуація передбачає, що підприємство не порушує закон та не повинно викликати особливу увагу у контролюючих органів.

  

Що перевіряється?

Об’єктом перевірки є суб'єкти господарювання, тобто виробник, його уповноважений представник, імпортер, розповсюджувач відповідної продукції.

Сторінки

Пошук Інструкцій

Наші партнери

merezha.ua

 

Ресурсний центр ГУРТ