антиКОРУПЦіЯ.in.ua

Інструкції протидії корупції

  • Корупція в суді грабує. Корупція в школі розбещує. Корупція в лікарні вбиває. Люди краще розуміють, що хабарництво руйнує країну, коли чують про «золотий батон» чи дорогі маєтки чиновників. Але всі згадують про вбивчу силу корупції купуючи довідку у лікарні або пропонуючи гроші дорожному інспектору?

    Корупція – це хвороба суспільства. Але ця недуга виліковна, адже боротьба з корупцією можлива. Щоб перемогти, ми повинні почати з себе. Чесність має стати правилом для кожного. А з чужою недоброчесністю ми можемо боротися юридичними методами. Правових методів на сьогодні існує багато, сучасне законодавство дозволяє кожному громадянину стати активним антикорупціонером. Ми пропонуємо інструменти найпершої протидії.

     

Платні медичні послуги

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про те, які платні послуги можуть надавати державні та комунальні медичні заклади.

Що потрібно знати про права пацієнта.

Перш за все, пам’ятаймо, що Конституція України (ст. 49) визначає, що у державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно.

Що треба знати, щоб отримати публічну інформацію

Для того, щоб уникнути відмови у наданні інформації, слід знати - ЩО запитувати та ЯК саме необхідно запитувати. А в разі невідповіді, або отримання неповної відповіді - як і куди скаржитися?

 

Призначення на роботу родича

З цієї інструкції Ви дізнаєтеся, які обмеження передбачає українське законодавство з приводу спільної праці родичів на одному підприємстві/ в одній установі.

 

Загальні правила

Пожежні перевірки

Надмірні перевірки підприємств з боку інспекторів-пожежників змушують керівників цих підприємств погоджуватись на хабар посадовій особі контролюючого органу для нормальної роботи підприємства. Як цього уникнути, якщо підприємство не порушує закон та не повинно викликати особливу увагу у контролюючих органів?

 

Порядок організації перевірок

Відповідальність за порушення права на доступ до публічної інформації

В даній інструкції ви знайдете відповіді на питання, за що відповідає держслужбовець при наданні публічної інформації.

 

ЯК, КОЛИ І КОМУ ПОВІДОМИТИ ПРО КОРУПЦІЮ

З цієї Інструкції ви дізнаєтесь: в яких випадках слід повідомити про відомі факти корупційних діянь, до яких органів і організацій це можна робити і яким чином.

 

Про що повідомляти?

Узаконення самочинного будівництва

З цієї інструкції ви дізнаєтесь про те, що таке самочинне будівництво та як його узаконити.

 

Як отримати інформацію про вільну земельну ділянку?

З цієї інструкції Ви можете дізнатись про шляхи отримання інформації про земельні ділянки. Зокрема, для подальшої приватизації. І як оскаржувати відмову чи відписку.

Варіанти отримання інформації

Інформацію про вільні земельні ділянки можна отримати декількома шляхами.

Перший. Неофіційний. Дізнатись самостійно, розпитавши про власників ділянки, яка Вас зацікавила, чи пошукати таку інформацію в Інтернеті.

Як реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки?

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про всі етапи безоплатного отримання земельної ділянки. А таких ділянок можна отримати мінімум п’ять! Куди скаржитися, якщо вам відмовляють?

 

Законодавством передбачена можливість для громадян України набути права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності (п. б ч. 1ст. 81 Земельного Кодексу України, далі – ЗКУ).

Конфлікт інтересів: де він є і що з ним робити

В яких сферах найчастіше може виникнути конфлікт інтересів? Яка передбачена відповідальність за прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів? Родичі працюють на одному підприємстві чи в раді. Чи не порушують вони закон? І як треба діяти в цих та інших спірних ситуаціях?

 

Терміни

Спочатку розберемося – що ж таке цей конфлікт інтересів?

Як написати та зареєструвати заяву про злочин

Ви стали свідком або учасником злочину, вам відома інформація про підготовку злочину тощо. Як правильно оформити заяву про злочин, куди її подати? Куди скаржитися, якщо правоохоронці не хочуть приймати заяву? Які ви маєте права під час звернення із заявою про злочин та після цього? Про ці та інші питання – в Інструкції

З чого починати

Процедура подання заяви в правоохоронний орган регулюється Кримінальним процесуальним кодексом України (далі – КПК) та деякими відомчими актами (посилання на них наведені нижче).

Адміністративний суд має захистити від свавілля чиновників

Як судитися з державою? В чому особливість подачі позову саме до адміністративного суду? І чи може суд з власної ініціативи збирати докази на підтвердження винуватості чиновника? Хто повинен доказувати – позивач винуватість суб’єкту владних повноважень, або останній – свою невинуватість? Ці та інші питання розглянуті в цій Інструкції

 

Які права може поновити адмінсуд

Оренда житла: з викупом чи без?

Власного житла немає, треба винаймати. Як оформити договір найму житла? Яку саме форму вибрати? Як потім припинити договір? Відповіді на ці та інші питання, а також корисні поради - нижче

 

Що таке оренда житла

Порядок звернення до суду з цивільним позовом

Ваші права чи інтереси порушені фізичною чи юридичною особою? Звернення до органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування не допомогли вирішити вашу проблему? Треба звертатися до суду. Як це зробити?

Що саме захищає суд

Права і свободи людини і громадянина захищаються судом (ст. 55 Конституції України). Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі (ст. 124 Конституції України).

Що треба знати про посередництво в отриманні Шенгенської візи

З цієї інструкції ви дізнаєтесь про так званих "посередників" при отриманні віз в країни Шенгенської угоди.

 

Хто такі посередники?

 

Коли батьків можуть позбавити прав щодо дитини

Про підстави, процедуру та наслідки позбавлення батьківських прав

 

Підстави позбавлення батьківських прав

Якщо розбив товар у магазині

Ви випадково (ненавмисно) розбили товар у супермаркеті, до вас миттю підбіг охоронець і вимагає повного відшкодування завданих збитків. Він починає посилатися на різноманітні правила супермаркету, на Цивільний кодекс України, зокрема на главу 82 «Відшкодування шкоди». Що ж робити в такій ситуації?

 

Кримінальна відповідальність за корупцію

За корупцію в Україні передбачена дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Пам’ятайте!

Масова акція на вулиці: як не порушити закон

Про те, як організувати масовий захід, які потрібно подати документи і куди?

 

Сторінки

Пошук Інструкцій

Наші партнери

merezha.ua

 

Ресурсний центр ГУРТ