антиКОРУПЦіЯ.in.ua

Інструкції протидії корупції

  • Корупція в суді грабує. Корупція в школі розбещує. Корупція в лікарні вбиває. Люди краще розуміють, що хабарництво руйнує країну, коли чують про «золотий батон» чи дорогі маєтки чиновників. Але всі згадують про вбивчу силу корупції купуючи довідку у лікарні або пропонуючи гроші дорожному інспектору?

    Корупція – це хвороба суспільства. Але ця недуга виліковна, адже боротьба з корупцією можлива. Щоб перемогти, ми повинні почати з себе. Чесність має стати правилом для кожного. А з чужою недоброчесністю ми можемо боротися юридичними методами. Правових методів на сьогодні існує багато, сучасне законодавство дозволяє кожному громадянину стати активним антикорупціонером. Ми пропонуємо інструменти найпершої протидії.

     

Узаконення самочинного будівництва

З цієї інструкції ви дізнаєтесь про те, що таке самочинне будівництво та як його узаконити.

 

Як отримати інформацію про вільну земельну ділянку?

З цієї інструкції Ви можете дізнатись про шляхи отримання інформації про земельні ділянки. Зокрема, для подальшої приватизації. І як оскаржувати відмову чи відписку.

Варіанти отримання інформації

Інформацію про вільні земельні ділянки можна отримати декількома шляхами.

Перший. Неофіційний. Дізнатись самостійно, розпитавши про власників ділянки, яка Вас зацікавила, чи пошукати таку інформацію в Інтернеті.

Як реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки?

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про всі етапи безоплатного отримання земельної ділянки. А таких ділянок можна отримати мінімум п’ять! Куди скаржитися, якщо вам відмовляють?

 

Законодавством передбачена можливість для громадян України набути права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності (п. б ч. 1ст. 81 Земельного Кодексу України, далі – ЗКУ).

Конфлікт інтересів: де він є і що з ним робити

В яких сферах найчастіше може виникнути конфлікт інтересів? Яка передбачена відповідальність за прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів? Родичі працюють на одному підприємстві чи в раді. Чи не порушують вони закон? І як треба діяти в цих та інших спірних ситуаціях?

 

Терміни

Спочатку розберемося – що ж таке цей конфлікт інтересів?

Як написати та зареєструвати заяву про злочин

Ви стали свідком або учасником злочину, вам відома інформація про підготовку злочину тощо. Як правильно оформити заяву про злочин, куди її подати? Куди скаржитися, якщо правоохоронці не хочуть приймати заяву? Які ви маєте права під час звернення із заявою про злочин та після цього? Про ці та інші питання – в Інструкції

З чого починати

Процедура подання заяви в правоохоронний орган регулюється Кримінальним процесуальним кодексом України (далі – КПК) та деякими відомчими актами (посилання на них наведені нижче).

Адміністративний суд має захистити від свавілля чиновників

Як судитися з державою? В чому особливість подачі позову саме до адміністративного суду? І чи може суд з власної ініціативи збирати докази на підтвердження винуватості чиновника? Хто повинен доказувати – позивач винуватість суб’єкту владних повноважень, або останній – свою невинуватість? Ці та інші питання розглянуті в цій Інструкції

 

Які права може поновити адмінсуд

Оренда житла: з викупом чи без?

Власного житла немає, треба винаймати. Як оформити договір найму житла? Яку саме форму вибрати? Як потім припинити договір? Відповіді на ці та інші питання, а також корисні поради - нижче

 

Що таке оренда житла

Порядок звернення до суду з цивільним позовом

Ваші права чи інтереси порушені фізичною чи юридичною особою? Звернення до органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування не допомогли вирішити вашу проблему? Треба звертатися до суду. Як це зробити?

Що саме захищає суд

Права і свободи людини і громадянина захищаються судом (ст. 55 Конституції України). Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі (ст. 124 Конституції України).

Як боротися з корупцією

Приєднатися до світової антикорупційної мережі або стати громадським антикорупціонером можна просто зараз.

Що треба знати про посередництво в отриманні Шенгенської візи

З цієї інструкції ви дізнаєтесь про так званих "посередників" при отриманні віз в країни Шенгенської угоди.

 

Хто такі посередники?

 

Коли батьків можуть позбавити прав щодо дитини

Про підстави, процедуру та наслідки позбавлення батьківських прав

 

Підстави позбавлення батьківських прав

Якщо розбив товар у магазині

Ви випадково (ненавмисно) розбили товар у супермаркеті, до вас миттю підбіг охоронець і вимагає повного відшкодування завданих збитків. Він починає посилатися на різноманітні правила супермаркету, на Цивільний кодекс України, зокрема на главу 82 «Відшкодування шкоди». Що ж робити в такій ситуації?

 

Кримінальна відповідальність за корупцію

За корупцію в Україні передбачена дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Пам’ятайте!

Масова акція на вулиці: як не порушити закон

Про те, як організувати масовий захід, які потрібно подати документи і куди?

 

Цільове призначення земель

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про цільове призначення земель, поділ їх на категорії та про землі запасу.

 

Землі України за основним цільовим призначенням поділяються на 9 категорій (ст.19 Земельного кодексу України):

Не шуми вночі і в свята та не будеш покараний

Яка відповідальність передбачена за порушення тиші в певний час

 

Коли і де не можна шуміти

Любиш будувати – маєш зареєструвати!

Реєстрація права власності на новозбудоване чи реконструюване нерухоме майно має особливості. Які – дізнаєтеся з Інструкції

 

Навіщо

Особливості влаштування на роботу

Із цієї інструкції ви дізнаєтеся, чи є особливості при працевлаштуванні до шкільного або медичного закладу.

 

Як «випливти» після потопу

Затоплення квартири (стеля, стіни намокли, іноді вода капає чи ллється зверху) – досить поширена ситуація для жителів багатоповерхових будинків. Іноді доводиться випливати з того, що налилося зверху. Тому важливо знати, що робити в правовому полі після того, як вдасться припинити водну течію зверху.

 

Посвідчення водія без хабарів

Порядок здачі іспиту для отримання посвідчення водія
 
Відповідно до Постанови КМУ від 28.10.15 р. № 889 «Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ» іспит для отримання права керування транспортним засобом проводиться регіональними сервісними центрами (далі – Центр).

Сторінки

Пошук Інструкцій

Наші партнери

merezha.ua

 

Ресурсний центр ГУРТ