антиКОРУПЦіЯ.in.ua

Інструкції протидії корупції

  • Корупція в суді грабує. Корупція в школі розбещує. Корупція в лікарні вбиває. Люди краще розуміють, що хабарництво руйнує країну, коли чують про «золотий батон» чи дорогі маєтки чиновників. Але всі згадують про вбивчу силу корупції купуючи довідку у лікарні або пропонуючи гроші дорожному інспектору?

    Корупція – це хвороба суспільства. Але ця недуга виліковна, адже боротьба з корупцією можлива. Щоб перемогти, ми повинні почати з себе. Чесність має стати правилом для кожного. А з чужою недоброчесністю ми можемо боротися юридичними методами. Правових методів на сьогодні існує багато, сучасне законодавство дозволяє кожному громадянину стати активним антикорупціонером. Ми пропонуємо інструменти найпершої протидії.

     

Посвідчення водія без хабарів

Порядок здачі іспиту для отримання посвідчення водія
 
Відповідно до Постанови КМУ від 28.10.15 р. № 889 «Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ» іспит для отримання права керування транспортним засобом проводиться регіональними сервісними центрами (далі – Центр).

Порядок призначення пенсії

Як оформити пенсію: перелік документів, куди потрібно звернутися.

 

Заява про призначення пенсії подається особисто або через представника безпосередньо до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання (реєстрації).

Адресу управління можна дізнатись на сайті Пенсійного фонду.

Ціна дитини

На які виплати від держави можуть розраховувати батьки немовля і яким чином ці виплати отримати.

 

Сума і строк виплат

Як отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами?

З цієї інструкції ви дізнаєтесь, як розмістити зовнішню рекламу, отримавши відповідний дозвіл.

Отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами регулюється Постановою Уряду "Про затвердження типових правил розміщення зовнішньої реклами" від 29 грудня 2003 року. В цілому така процедура нескладна, якщо чітко дотримуватись визначених правил та алгоритму отримання дозволу.

Яка робота є підходящою

Про критерії, які впливають на визначення роботи такою, що є підходящою для конкретної людини

 

Питання підбору підходящої роботи для безробітних регулюється Законом України «Про зайнятість населення» та Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу.

Прізвище при одруженні: змінити чи залишити?

Яке прізвище можна взяти при реєстрації шлюбу, хто з подружжя може це зробити, які документи треба поновити після зміни прізвища, а також скільки коштує зміна прізвища і паспорта.

 

Укладання шлюбу – це найбільш поширена підстава для зміни прізвища. Таке право кожному подружжю надає ст. 35 Сімейного кодексу України (СК). Наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне або надалі іменуватися дошлюбними прізвищами, тобто не змінювати їх.

Держпраці: перевірки без попередження і в будь-який час

Про особливості здійснення перевірок Державною службою України з питань праці

Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове держ

Як оформити купівлю-продаж автомобіля

Існує декілька способів купівлі-продажу транспортних засобів. В кожному з них є свої переваги і недоліки. Про кожний дізнаєтеся докладно

1. Через оформлення нотаріальної довіреності на розпорядження автомобілем

Переваги: швидко, дешево.

Недоліки для покупця: ризик відміни довіреності, смерті власника.

Недоліки для покупця: усі претензії подаються до власника авто, ризик сплати податків.

Порядок реєстрації змін до статуту

Скільки коштує реєстрація змін до статуту і куди скаржитися, якщо реєстратор відмовляється виконати свої обов’язки

Державний реєстратор – це посадова особа, яка відповідно до закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Повноваження державного реєстратора регулюються ст.

Стандарти подачі податкової звітності: 20-40-60

Великі, середні і малі - коли і яким чином різним підприємствам треба подавати звітність до фіскальних органів. Яка передбачена відповідальність за порушення встановлених правил

Платник податків подає податкову декларацію до органу Державної фіскальної служби, в якому він перебуває на обліку. Періодичність подання декларації залежить від тривалості звітного періоду і визначається Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Поради викладача: Як не давати хабарі в університетах

З цієї інструкції Ви дізнаєтесь про існуючі корупційні випадки в університетах та поради як їх уникати.

Не секрет, що у багатьох вищих навчальних закладах України поширена корупція. Причиною цьому можна назвати як низьку правову культуру суспільства, так і своєрідний «корупційний менталітет».

Оскарження в процесі виконання рішень

Дізнаєтесь про порядок оскарження дій та бездіяльності державних виконавців

 

Виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження.

Виконання судових рішень здійснює Державна виконавча служба України (далі – ДВС). У своїй діяльності вона керується кількома нормативними документами, серед яких:

Хто, де і як реєструє смерть

Ви зможете дізнатися про вимоги, що встановлені законом для отримання свідоцтва про смерть

 

Відповідно до ст. 49 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ), смерть є актом цивільного стану, що підлягає державній реєстрації. Остання у свою чергу провадиться відповідно до:

Як одружитися за 85 копійок

Дізнаєтесь про процедуру і вартість реєстрації шлюбу в Україні

 

Як поводити себе після ДТП

Кожен водій може потрапити в дорожньо-транспортну пригоду (ДТП), яка не впливає на здоров’є учасників і третіх осіб, але псує майно і нерви. Тому пояснимо: як правильно поводити себе під час таких ДТП.

 

Якщо Ви потрапили в ДТП, то згідно з п. 2.10 Правил дорожнього руху (затверджені Постановою Кабміну України від 10 жовтня 2001 р. № 1306) ви зобов’язані:

Мистецтво розлучатися

Ви дізнаєтеся про вимоги, встановлені законом для розірвання шлюбу, вартість цієї юридичної дії і особливості різних ситуацій

 

Відповідно до глави 11 «Припинення шлюбу» Сімейного кодексу України (далі – СКУ), однією з підстав припинення шлюбу є його розірвання (на побутовому рівні – «розлучення»).

Народив дитину – зареєструй!

З Інструкції ви можете дізнатися про вимоги, що встановлені законом для отримання свідоцтва про народження дитини, про відповідальність за порушення строків реєстрації дитини та вартість цієї процедури

 

Хто здійснює реєстрацію народження дитини

Відповідно до ст. 49 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ), народження людини є актом цивільного стану, що підлягає державній реєстрації.

Яку пенсію ви можете отримати

Які існують види пенсій, що виплачує держава в особі Пенсійного фонду. Кому вони призначаються, в якому розмірі, чи можливо отримувати одночасно декілька видів пенсій згідно з Законами України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення».

 

В Україні існують наступні види пенсій:

  • Пенсія за віком;
  • Пенсія за віком на пільгових умовах;
  • Пенсія по інвалідності;
  • Пенсія у зв'язку з втратою годувальника;
  • Пенсія за вислугу років.

Пенсії за віком

КОЛИ ТРЕБА ОФОРМЛЮВАТИ ПЕРЕПЛАНУВАННЯ КВАРТИРИ

Час від часу всі ми стикаємося з необхідністю проведення певних ремонтних робіт у своєму жилому приміщенні. Розберемось: ремонт буде включати перепланування, який порядок отримання дозволу на його проведення і коли такий дозвіл не потрібен.

 

Що відноситься до «перепланування»?

Мирова угода – засіб вирішення спору

Як скласти, затвердити, виконувати і оскаржувати мирову угоду

 

Сторінки

Пошук Інструкцій

Наші партнери

merezha.ua

 

Ресурсний центр ГУРТ