антиКОРУПЦіЯ.in.ua

Антикорупціні практики

Інформація про розділ

Ціль: презентація позитивного досвіду протидії корупції в Україні в доступній для розуміння та подальшого застосування формі.  

На Рівненщині реалізовано проект, спрямований на зменшення толерантності студентів до корупції

За дослідженнями, проведеними у рамках проекту "Антикорупційна школа студента" було виявлено, що толерентність студентів до корупції у Рівненських ВНЗ є дуже низькою на першому курсі (90% студентів ніколи не давали хабарів) і різко зростає на старших курсах (більше 40% давали хабарі). 

Крім цього значна частина студентів (67%) , розуміючи, що порушують закон,  провокують корупцію, пропонуючи хабарі для вирішення власних проблем. Важливо, що з випадками вимагання хабарів викладачами студенти стикалися рідко (до 10%).

Результати досліджень зали змогу прийти до висновку, що для зменшення рівня корупції в університетах потрібно працювати зі студентами першого курсу, переконуючи їх буди відповідальними за свої вчинки і не ставати на шлях обману.

Створення громадської комісії з кадрів при Державній фіскальній службі України

Ініціатива направлена на превенцію корупційних ризиків при призначенні державних посадовців місцевих та загальнодержавних рівнів – а саме на превенцію призначення некомпетентних осіб, осіб, що замішані в корупційних скандалах.

Створення мережі громадських антикорупційних ініціатив

Громадськість бракує механізмів та інструментів взаємодії з владою по багатьох аспектах суспільного життя. Насамперед найуразливішими питаннями залишається реальна участь громадян у протидії корупції. 

Uatransparency.org – ресурс, присвячений поширенню правдивої та повної інформації про посадових осіб та політиків України

Даний проект спрямований на подолання корупції у владі, а також на висвітлення достовірної та правдивої інформації про чиновників, які є в уряді, їх дії  та майно, щоб кожен хто обиратиме їх на наступних виборах міг оцінити та обдумати свій вибір. Основним завданням є створення прозорої системи, де всі чітко бачитимуть – хто є хто.

История успеха. Социальные сети против коррупции

Оксана на свой страх и риск в установленном порядке, исправно платя налоги и единый социальный  взнос, торгует промтоварами в спальном районе одного из многочисленных украинских городов. Портрет Оксаны дополняет то, что она замужем за рабочим безуспешного госпредприятия и имеет двух детей – сынишку и дочурку.

Была бы она вполне законопослушной гражданкой, если бы не состояние помещения, которое ей приходится арендовать у местного ЖЭКа. Если коротко, не вдаваясь в суть вопроса, по мнению городских пожарников, его нужно серьезно улучшить. А по стольку помещение принадлежит ЖЭКу, то Оксана, считает, что он это и должен делать, чего по известным причинам не может.

Пологи без хабарів

Тотальна практика платити хабарі лікарям пологових (неофіційні гроші у кишеню білого халату) за "безпечні" пологи та післяпологову "турботу" медперсоналу. У державному пологовому будинку лікарю, що прийматиме пологи, прийнято платити десь 1/2 від вартості пологів у приватному пологовому. Це називається "домовитись напряму". В Сімферополі у пологовому будинку №1 ця сума складає близько 2000 та 4000 грн відповідно.

Впровадження системи захисту прав підприємців під час проведення орендодавцями реконструкції ринків

Великою проблемою для підприємців в Україні є відносини між орендарями та орендодавцями, зокрема для тих підприємців, що працюють на ринках  великих міст, маленьких містечок та районних центрів. Особливо гострою є проблема проведення реконструкцій на ринках. У цей час загострюються стосунки між орендарями та орендодавцями, тому що в багатьох випадках підприємці залишаються ошуканими, втрачають орендовані місця а разом можливість здійснення господарської діяльності.

Розірвання традиційної для України корупційної схеми: «міліція – прокуратура – суд», коли невинних людей засуджують до тривалих строків тюрми

Розірвання традиційної для України корупційної схеми:  «міліція – прокуратура – суд», коли невинних людей засуджують до тривалих строків тюрми, у випадку з неповнолітньою Вікторією Санжарівець, яку обвинувачують у резонансному вбивстві, засобами гласності та протестних акцій.

Виявлення факту заміни звітної бухгалтерської документації Конотопської центральної районної лікарні з метою зниження закупівельної ціни на картоплю

Конотопська центральна районна лікарня Сумської області шляхом підміни накладної документації намагалася приховати факт перевитрат бюджетних коштів під час закупівлі картоплі. За рахунок збільшення на 7000 кг обсягів закупівлі картоплі чиновники зменшили ціну з 3,20грн./кг. до 2,50грн./кг. Оскільки, у розпорядженні Бюро аналізу політики опинилися обидва варіанти однієї і тієї ж накладної, відповідним наглядовим структурам залишається з’ясувати, яким чином комірники Конотопської ЦРЛ «не помітили» у своїх сховищах зайвих 7000 картоплі.

Подолання корупції в органах місцевого самоврядування «Громадський контроль за виконанням міською радою делегованих повноважень в інтересах територіальної громади»

В рамках громадського контролю за діяльністю Броварської міської ради , Київської області ми з ясували, що заступники Броварського міського голови Андреєв В.О., Виноградова Л.М., Голубовський Г.П. та керуючим справами Кузнецов В.К.  працюють на виборних посадах в органи місцевого самоврядування без затвердження рішенням Броварської міської ради 6-го скликання і надання їм відповідних повноважень, отримуючи заробітну плату із місцевого бюджету та приймають рішення ,від яких залежить життя мешканців стотисячного міста.

Сторінки