антиКОРУПЦіЯ.in.ua

Пологи без хабарів

Дата / період реалізації ініціативи: 
06.07.2010
Що було: 

Тотальна практика платити хабарі лікарям пологових (неофіційні гроші у кишеню білого халату) за "безпечні" пологи та післяпологову "турботу" медперсоналу. У державному пологовому будинку лікарю, що прийматиме пологи, прийнято платити десь 1/2 від вартості пологів у приватному пологовому. Це називається "домовитись напряму". В Сімферополі у пологовому будинку №1 ця сума складає близько 2000 та 4000 грн відповідно.

Що зробили: 

Моє тверде переконання, що боротьба із корупцією починається з наших щоденних дій, і тому коли мені прийшов час ставати на облік до Центру охорони материнства та дитинства, а згодом - і обирати пологовий будинок, я вирішила провести своєрідний моніторинг системи охорони репродуктивного здоров'я та скрізь обирала ті послуги, які держава надає українським жінкам безкоштовно.

Результат - я народила здорову дитину та сама швидко відновилась після пологів, не заплативши жодного неофіційного платежу, окрім дещо сумнівних 40 грн у благодійний фонд та 60 грн за родзал в пологовому. Пологи приймав той самий лікар, який працює і у приватному відділенні.

Мінуси - "турботи" у післяпологовий період дійсно не вистачало, але це вже проблема із медсестрами, яких не обирають навіть у платному відділенні.

Плюси - пологи пройшли успішно і діями лікарями я повністю задоволена.

Що заважало: 

Занепокоєння усіх близьких та друзів, що за довгі роки звикли до безкоштовно-коштовної медицини.

Що допомогло: 

Впевненість у собі та віра в те, що все пройде без ускладнень.Коментарі

1 что вы начали делать, это бороться с "главными корупционерами" - врачами и учителями, которые получают 1500 гр. так держать!!!  

Додати коментар