антиКОРУПЦіЯ.in.ua

Створення громадської комісії з кадрів при Державній фіскальній службі України

Дата / період реалізації ініціативи: 
01.05.2014 - 30.11.2014
Що було: 

Ініціатива направлена на превенцію корупційних ризиків при призначенні державних посадовців місцевих та загальнодержавних рівнів – а саме на превенцію призначення некомпетентних осіб, осіб, що замішані в корупційних скандалах.

Що зробили: 

15 травня бізнес спільнота Харкова та громадянські активісти ініціювали відкритий конкурс на заміщення вакантної посади начальника Головного управління Міндоходов Харківської області.

22 травня, за процедурою розробленою активістами, відбулася публічна співбесіда, в якій прийняло участь 4 кандидати. Журі складалося з 11 представників бізнес асоціацій та представників громадськості. Процес співбесіди транслювався онлайн.

За основу превентивної люстрації кандидатів взято принцип трьох «П»: Професіоналізм, Патріотизм, Порядність.

Це був перший в Україні досвід з публічного висунення керівника територіального органу Міндоходов від бізнес спільноти.

За результатами конкурсу, Міністерству доходів і зборів (на той момент, зараз Державна фіскальна служба) був запропонований кандидат на пост начальника територіального органу в Харківській області. Відповідний лист було направлено Ігорю Білоусу. Копія листа була направлена​​: Петру Порошенко, Арсенію Яценюку, Ігор Балута (голові Харківської ОДА) та Єгору Соболєву (Люстраційний комітет).

1 серпня була створена Громадська комісія з кадрів при Державній фіскальній службі України, яка почала проводити конкурс на пости начальників територіальних органів. Це є суттєвою перемогою громадськості та першим кроком на шляху до відкритості та боротьби з корупцією в фіскальних органах. З 19 серпня 2014 року Рада з кадрових питань ДФС розпочала відбір кандидатів, які мають намір зайняти посади начальників головних управлінь та митниць в областях, м. Києві Державної фіскальної служби України.

Що заважало: 

1. Не бажання кадрових службовців приймати участі у громадському обговоренні

2. Непорозуміння щодо державних службовців, які вважають, що вони - це особлива каста

3. Закон про Державну Службу зумовлює дуже складну процедуру. Ускладнення призводять до непорозумінь та бюрократії

Що допомогло: 

1. Наявність Громадянського форуму (40 громадських організацій), які дуже активні та підтримують інші громадські ініціативиДодати коментар