антиКОРУПЦіЯ.in.ua

Антикорупційні практики та проекти

Інформація про розділ

Ціль: презентація позитивного досвіду протидії корупції в Україні в доступній для розуміння та подальшого застосування формі.  

Захищено права учасника АТО

Захищено права учасника АТО: суд скасував відмову у наданні дозволу на відведення з/д ОСГ у власність та зобов’язав сільраду такий дозвіл надати (Великобагачанський районний суд Полтавської області від 02 липня 2016 р., суддя Хоролець В. В.)

Фабула судового акту:   Учасник АТО за результатами розгляду поданої ним заяви незаконно отримав від сільради рішення сесії про відмову в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення з/д у власність для ведення ОСГ, яке оскаржив до адміністративного суду. Сільрада мотивувала своє рішення обмеженістю земельного ресурсу та відсутністю у учасника АТО реєстрації місцепроживання на території сільради.

На Рівненщині реалізовано проект, спрямований на зменшення толерантності студентів до корупції

За дослідженнями, проведеними у рамках проекту "Антикорупційна школа студента" було виявлено, що толерентність студентів до корупції у Рівненських ВНЗ є дуже низькою на першому курсі (90% студентів ніколи не давали хабарів) і різко зростає на старших курсах (більше 40% давали хабарі). 

Крім цього значна частина студентів (67%) , розуміючи, що порушують закон,  провокують корупцію, пропонуючи хабарі для вирішення власних проблем. Важливо, що з випадками вимагання хабарів викладачами студенти стикалися рідко (до 10%).

Результати досліджень зали змогу прийти до висновку, що для зменшення рівня корупції в університетах потрібно працювати зі студентами першого курсу, переконуючи їх буди відповідальними за свої вчинки і не ставати на шлях обману.

Створення громадської комісії з кадрів при Державній фіскальній службі України

Ініціатива направлена на превенцію корупційних ризиків при призначенні державних посадовців місцевих та загальнодержавних рівнів – а саме на превенцію призначення некомпетентних осіб, осіб, що замішані в корупційних скандалах.

Створення мережі громадських антикорупційних ініціатив

Громадськість бракує механізмів та інструментів взаємодії з владою по багатьох аспектах суспільного життя. Насамперед найуразливішими питаннями залишається реальна участь громадян у протидії корупції. 

Uatransparency.org – ресурс, присвячений поширенню правдивої та повної інформації про посадових осіб та політиків України

Даний проект спрямований на подолання корупції у владі, а також на висвітлення достовірної та правдивої інформації про чиновників, які є в уряді, їх дії  та майно, щоб кожен хто обиратиме їх на наступних виборах міг оцінити та обдумати свій вибір. Основним завданням є створення прозорої системи, де всі чітко бачитимуть – хто є хто.

История успеха. Социальные сети против коррупции

Оксана на свой страх и риск в установленном порядке, исправно платя налоги и единый социальный  взнос, торгует промтоварами в спальном районе одного из многочисленных украинских городов. Портрет Оксаны дополняет то, что она замужем за рабочим безуспешного госпредприятия и имеет двух детей – сынишку и дочурку.

Была бы она вполне законопослушной гражданкой, если бы не состояние помещения, которое ей приходится арендовать у местного ЖЭКа. Если коротко, не вдаваясь в суть вопроса, по мнению городских пожарников, его нужно серьезно улучшить. А по стольку помещение принадлежит ЖЭКу, то Оксана, считает, что он это и должен делать, чего по известным причинам не может.

Борьба с коррупцией в сфере государственных услуг: Хроника реформ в Грузии

Это издание является результатом работы сотрудников Всемирного банка при участии внешних экспертов. Полученные данные, интерпретации и выводы, изложенные в этой работе, не обязательно совпадают с точкой зрения Всемирного банка, Совета директоров Всемирного банка или правительств, которые они представляют.

Що ми можемо зробити для боротьби із корупцією на практиці?

Презентація Олексія Хмари з навчального семінару для громадських антикорупціонерів

Як громадськість може протидіяти корупції в Україні

Як громадськість може протидіяти корупції в Україні

Презентація з навчального семінару для громадських активістів

ТО "ТОРО", Олексій Хмара
11 березня 2012 р.

Сторінки

Підписатися на Антикорупціні практики